x-kom hosting

Pasta termoprzewodzaca do i7-6700K

Pablo0220
utworzono
utworzono

Tak jak w temacie szuakm pasty termoprzewadzacej.  Czytajac fora ludzie chwala Gelid GC Extreme i Arctic MX-2 Thermal. Ktora wybrac, a moze jest lepsza ? Z gory dzieki za pomoc. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Pasta termoprzewodząca nie chłodzi. Ma za zadanie TYLKO wypełnić mikro szczeliny pomiędzy radiatorem a prockiem. Rozsmaruj cieniutką mgiełkę pasty na procek i radiator, a wybór pasty będzie sprawą drugorzędną.

e-38
komentarz
komentarz

Gelid będzie dobry. Nie smaruj obu stron tylko jedną - może być sam procesor (ihs). Za małe są nierówności żeby wszystko smarować, bo będzie za gruba warstwa pasty.

bemol911
komentarz
komentarz
3 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

a wybór pasty będzie sprawą drugorzędną.

 

Rożnica w temperaturach między dobrą pastą a kiepską może wynosić ponad 10 stopni więc to nie jest taka drugorzędna sprawa. 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Bo to ma być mgiełka. Tak minimalna ilość pasty nie powinna zbytnio ograniczyć odprowadzanie ciepła. Na tym zdjęciu widzimy, jak tego nie robić:

 

http://www.benchmark.pl/uploads/image/pasta%20h%20d.jpg

bemol911
komentarz
komentarz

Ja mowie o różnicach między pastami aplikowanymi prawidłowo. 

bemol911
komentarz
komentarz
6 godzin temu, MasterYoghourt napisał:

Tak minimalna ilość pasty nie powinna zbytnio ograniczyć odprowadzanie ciepła. Na tym zdjęciu widzimy, jak tego nie robić:

 

6 minut temu, MasterYoghourt napisał:

Powyższe zdjęcie pochodzi z recenzji o pastach termoprzewodzących na bechmark.pl.

 

 

Ja się już pogubiłem :D

 

Nigdzie nie napisałem że pasta na zdjęciu jest źle nałożona.

e-38
komentarz
komentarz (edytowane)
Godzinę temu, MasterYoghourt napisał:

Powyższe zdjęcie pochodzi z recenzji o pastach termoprzewodzących na bechmark.pl.

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Pasty_termoprzewodzace_-_Czy_warto_oszczedzac.-3483.html

 

I jest napisane pod tym zdjęciem: "Drugim sposobem, z którego skorzystałem, było rozsmarowanie np. kartą bankomatową cienkiej warstwy pasty na całej powierzchni procesora."

 

Tylko procesora, nie smaruje się radiatora. Zdjęcie wykonano po zdemontowaniu chłodzenia, żeby pokazać jak pasta zachowa się po montażu chłodzenia.

Edytowane przez e-38
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Chyba szpachlówką nakładał.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.