x-kom hosting

Płyta główna socket 1151 problem

wiktoryna51
utworzono
utworzono

Witam, wczoraj w nocy wyłączyłem komputer ponieważ były wysokie temperatury, zdałem radiator następnie wyjąłem procesor aby nałożyć pastę, gdy wyjąłem zorientowałem się, że są powyginane piny, było ciemno więc więcej przy wkładaniu złą stroną włożyłem, ale po ponownym włożeniu dobrą stroną komputer nie reaguje na ekranie nic nie pokazuje nawet biosu... O to zdjęcie socketu po wyjęciu procesora w załączniku.

1495385561722..jpg

krzysiuus
komentarz
komentarz

Niewyraźne ale u góry widać wygięte piny... jeżeli to droższa płyta to można naprawić. Jeżeli z tych tańszych to na śmietnik i rozglądaj się za czymś nowym. 

Uszkodzenie jest od góry więc pewnie sam to spowodowałeś wyciągając procka - za mocno przycisnąłeś w tym miejscu jak nie chciał wyjść. 

 

PS. Przy nałożeniu pasty nie potrzeba i nie powinno się wyjmować procesora. 

wiktoryna51
komentarz
komentarz
2 godziny temu, krzysiuus napisał:

Niewyraźne ale u góry widać wygięte piny... jeżeli to droższa płyta to można naprawić. Jeżeli z tych tańszych to na śmietnik i rozglądaj się za czymś nowym. 

Uszkodzenie jest od góry więc pewnie sam to spowodowałeś wyciągając procka - za mocno przycisnąłeś w tym miejscu jak nie chciał wyjść. 

 

PS. Przy nałożeniu pasty nie potrzeba i nie powinno się wyjmować procesora. 

A czym to prostować

cinomatic
komentarz
komentarz

Możesz spróbować igłą ale raczej mimo wszystko nie za wiele tutaj zrobisz.

Płyta spisana raczej na straty... 

krzysiuus
komentarz
komentarz
10 godzin temu, wiktoryna51 napisał:

A czym to prostować

Chodziło mi tu bardziej o wymianę całego gniazda procesora w serwisie - jako naprawa. 

wiktoryna51
komentarz
komentarz
6 godzin temu, krzysiuus napisał:

Chodziło mi tu bardziej o wymianę całego gniazda procesora w serwisie - jako naprawa. 

Kupiłem nową płytę, tą oddam do naprawy na dniach.

Nie wiem jakie chłodzenie wybrać, nie musi być mocno ciche ale też nie głośne, chodzi mi żeby komputer nigdy nie pracował powyżej 40% stopni, komputera nigdy nie wyłączam.

Budżet ? 300zł na chłodzenie

krzysiuus
komentarz
komentarz

Podaj model procesora oraz obudowy. 

 

Co do 40% to chodzi ci o 40C?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.