x-kom hosting

Filmy 4k i jakies gry typu gta5 

jarekpolak1
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,zakupiłem kilka podzespołów do komputera stacjonarnego ,ale mam bardzo duży dylemat w związku z doborem płyty głównej.Chciałbym poprosić o zaproponowanie mi najwydajniejszej najodpowiedniejszej do tego procesora płyty głownej w zakresie cenowym do około 800 zł.Bez ewentualnych dodatkowych aktualizacji biosu. Zasilacz Antec VP 500 - 500W Karta graficzna Asus GeForce GTX 1050 TI OC 4GB GDDR5 (128 Bit) Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144) Procesor Intel Core i5-7400, 3GHz, 6MB ,wiem ze nie sa to rewelacyjne podzespoly ale na drozsze mnie nie stac :)

 

Mam na myśli taką płytę MSI Z270 GAMING M5, Z270, DDR4, HDMI, DisplayPort, USB-C, ATX 

ale chcialbym prosic o rade czy warto i czy w tej cenie nie kupilbym lepszej wydajniejszej i odpowiedniejszej :)

Edytowane przez jarekpolak1
:P

jarekpolak1
komentarz
komentarz (edytowane)

ale to znaczy ze MSI Z270 GAMING M5 nie bedzie dzialac z tym moim procesorem??? i co to znaczy ze nie ma

"K" ??? i wolalbym atx

Edytowane przez jarekpolak1
x_Petter_x
komentarz
komentarz

Będzie działać

Nie warto dawać tyle pieniędzy za płytę,której nie wykorzystasz.No chyba, że w przyszłości zmienisz na i7 7700k.

Wersje między K a bez K różnią się tym ,że wersja K ma odblokowany mnożnik a bez K zablokowany.

Płyta https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b250-gaming-m3-b250-ddr4-hdmi-dvi-usb-c-atx-975966/

Youki
komentarz
komentarz

Do tego procesora nie potrzebujesz płyty na chipsecie Z170/Z270. Poza tym po co upierasz się przy formacie ATX?

Masz obudowę z oknem?

jarekpolak1
komentarz
komentarz

cyt"Obudowy micro ATX są mniejsze. To sprawia, że sprzęt staje się kompaktowy i tańszy. Jednakże to rozwiązanie nie jest pozbawione wad. Z uwagi na miniaturyzację otrzymujemy zazwyczaj mniejszą ilość możliwości i taka płyta nie sprawdzi się w każdym zestawie"

W kwestii możliwości czysto technicznych płyty micro ATX wypadają zazwyczaj gorzej. Im więcej kart rozszerzeń chcemy używać, tym bardziej musimy się skłaniać w kierunku ATX, bo zwyczajnie zaoferuje nam więcej...

wiec dlatego upieram sie przy atx :) poza tym chodzi mi o płytę która bedzie bardzo dobrze wspolpracowac z moimi podzespołami i w przyszłości ewentualnie móc przezucic sie na mocniejszy procesor lub lepsza grafike....

IViPer
komentarz
komentarz (edytowane)

Zalecam poszukać jakąś najtańszą z socketem 1151, max tyle RAMu ile masz. Ja osobiście posiadam Gigabyte GA-G31M-S2L i z Msi GTX 1050 Ti OC, Intel Core 2 Duo i 4 gb RAM i bardzo fajnie chodzi w wymagających grach na maksymalnych, a jest to tania płyta czyli mam dowód, że nie trzeba dużo wydawać na płyty :P 

Tutaj polecam MSI H110M PRO-D, ma LGA1151, max 32 gb RAMu, DVI-D, 2 sloty na RAM, 4 saty, PCI-E x16 (co chyba oczywiste) i 2x PCI-E x1. Cena nie powinna przekroczyć 200 zł. W sumie sam bym ją kupił przed tym Gigabytem ale tępy jestem i zawsze gorsze wybieram XD

Edytowane przez IViPer
jarekpolak1
komentarz
komentarz

Prosze mi odpowiedziec A co jeśli miałbym wybrac z tych płyt??? Czy ten zestaw ktory juz posiadam bedzie odpowiedni do ktorejs z tych płyt i ktora ewentualnie jest lepsza???? 

i jakie kosci pamieci ewentualnie dokupic?? :D

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z270-sli-plus-z270-ddr4-hdmi-dvi-usb-c-atx-975962/

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z270-tomahawk-z270-ddr4-hdmi-dvi-usb-c-atx-975947/

Klamerz
komentarz
komentarz (edytowane)

Wydawanie takiej kwoty do takiego procesora to marnotrawstwo pieniędzy...

Pod twój procesor najodpowiedniejszymi płytami są te na chipsecie B250. Z270 nie wchodzi w grę.

Płyta MSI B250M PRO-VDH z kodem  MSI602 jest na morele.net w kwocie 255 zł.

Co do pamięci RAM to jak chcesz 16GB :  Corsair Vengeance lub np. Goodram Play

Jak 8gb to np. : HyperX Fury lub Corsair Vengeance

Edytowane przez Klamerz
Klamerz
komentarz
komentarz

Dlaczego chcesz płacić tak dużo za płytę główną, za te 300 złotych różnicy mógłbyś kupić gtx 1060.

Pamięci już podałem - płyta odsłuży taktowanie 2400MHz, możesz wybrać takie z mniejszymi opóźnieniami, lecz wiąże się to z większą ceną ( HyperX Savage ).

jarekpolak1
komentarz
komentarz (edytowane)

sam nie wiem :D  Myślałem że jak wieksza to lepsza i ma wiecej wejsc róznych i wejść ....moze sie kiedys by przydały ...:)

a jaka ewentualnie obudowa do tego mojego zestawu Micro ATX coby wszystko ladnie pomiescic???????

I jeszcze jedno ostatnie pytanie :D a Ta płyta????

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b250m-mortar-b250-ddr4-hdmi-displayport-usb-c-matx-975952/

Edytowane przez jarekpolak1
1
Klamerz
komentarz
komentarz

Jaki budżet masz na obudowę ?

jarekpolak1
komentarz
komentarz

tak max do 399 zł może być bez szybek i innych bajerow:)

Klamerz
komentarz
komentarz

Potrzebujesz zatoki 5.25 cala  ?

jarekpolak1
komentarz
komentarz

z jeden napęd by sie przydało włożyć :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.