x-kom hosting

Internet bezprzewodowy CHEELOO

wyrwanyzbuszu
utworzono
utworzono

Obecnie u mnie (na wsi), złożone są światłowody. Cheeloo oferuje dostęp do nich, ale także internet bezprzewodowy na częstotliwości 5GHz. Wykrywam ich sieć teoretycznie otwartą, a w praktyce się nie można połączyć. Pytanie więc, czy to działa na zasadzie "białej listy" adresów MAC urządzeń, które mogą się do nich podłączyć czy mechanizm jest bardziej skomplikowany? 

 

A tak poza tym tylko ten dostawca oferuje internet na światłowodach (które są od 2-3 miesięcy). Ale właścicielami tej infrastruktury jest chyba Państwo? Tzn. że cheeloo tak jakby dzierżawi te linie światłowodowe, a nie stawiało ich na własny koszt. Dobrze rozumiem, czy to jakoś inaczej funkcjonuje ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

MAC to za mało, myślę, że używają protokołu PPPoE do uwierzytelniania.

 

Nie sadzę aby światłowód był państwowy.

Youki
komentarz
komentarz
13 minut temu, MasterYoghourt napisał:

myślę, że używają protokołu PPPoE do uwierzytelniania.

Dokładnie tak jest.

 

wyrwanyzbuszu
komentarz
komentarz
2 godziny temu, MasterYoghourt napisał:

Nie sadzę aby światłowód był państwowy.

Czyli możliwe, że cheeloo postawiło je na swój koszt, a inni ISP będą mieli możliwość dostarczania internetu przez wynajem sieci czy będą mieli monopol ?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Czasem dostawcy się dogadują i współpracują. Ale jak w twojej okolicy sytuacja wygląda obecnie, tego nie wiesz. Na twoim miejscu brał bym Internet przewodowy.

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.