x-kom hosting

Pytanie o szybkość procesora

kukiz87
utworzono
utworzono

Witam mam pytanie czy to normalne i czy tak powinno być , w menedżerze zadań w zakładce procesor mam maksymalną szybkość 2,50 Ghz a tak naprawde to gdy sie nic na kompie nie robi i obicązenie procesora jest na poziomie 4-6 % wówczas jest w okolicach 2,50 taktowanie a np przy włączonym tylko youtubie taktowanie dochodzi  3.20 Ghz  podjerzewam że w grach jest jeszcze więcej , i moje pytanie brzmi czy to normalne ? walcze z temp w lapku i jestem ciekaw czy to taktowanie może mieć wpływ na to, dodam że komp ma 2 lata równe i działa na jednym systemie bez formata od tego czasu , na kompie mam porządek w miare nie mam pierdół zbyt wielu , oraz dodam że nigdy nic nie było podkręcane

Dodam screen jeszcze , zobaczcie moj procesor ma niby 2,5 GHZ a zobaczcie tutaj co jest :

qRXu6P.jpg

 

Dodam że mam drugiego lapka tylko ze tam mam i3 i tez mam 2,50 ghz i tam maks praca procesora w stresie dochodzi do 2,50 własnie a tutaj w amd widzicie sami co sie dzieje

cinomatic
komentarz
komentarz

Jaki to jest konretnie model procesora.

Co do skoków to procek zaniża mnożnik przy bezczynności.

Ale podaj model procka.

kukiz87
komentarz
komentarz

Procesor to Amd a10 5750m 2.5 GHZ

Youki
komentarz
komentarz

Pasta termo przewodząca była wymieniana?

kukiz87
komentarz
komentarz

Od nowości czyli 2 lat nie , nic nie było w środku ruszane , model to asus r510D  używany tylko i wyłacznie na stole na podkładce chłodzącej , nigdy w żadnych dziwnych miejsach nie pracował , dodam że mam drugiego asusa a55 chyba tak mi się kojarzy i ten komp wiele przeszedł , ma 6 lat był uzywany w róznych dziwnych miesjcach i jest wszystko ok pracuje cichutko i temp są bardzo małe , jednak nie korzystam z tamtego asusa ponieważ ma grafike zintegrowaną intel 4000hd a ten który się grzeje własnie ma radeona 8670 HD 2gb ram

Tak czytam o tym procesorze i wyczytałem że taktowanie nominalne to 2,50 Ghz a jest jeszcze jakieś taktowanie Turbo 3,5 GHZ więc to chyba normalne , więc problem chyba pozostaje w środku lapka

Youki
komentarz
komentarz
2 godziny temu, kukiz87 napisał:

2,50 Ghz a jest jeszcze jakieś taktowanie Turbo 3,5 GHZ więc to chyba normalne , więc problem chy

Tak, tak samo jak spadek taktowania w spoczynku.


Wymień pastę termo przewodzącą, sprawdź czy wentylator poprawnie pracuje, nie jest ułamany oraz czy heat pipe'y są całe.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.