x-kom hosting

Wymiana karty graficznej

Halt93
utworzono
utworzono (edytowane)

Dzień dobry forumowicze. Ostatnimi czasy zepsuła mi się moja ostatnia karta graficzna, gwarancja zaś nie została uznana, więc poszukuję nowej karty Nie mogę jednak wybrać, która jest najlepsza do mojego komputera, mam nadzieję, że będziecie chcieli poświęcić chwilę i mi pomóc :D

 

Mój zestaw:

1. Obudowa - Zalman Z3 Plus

2. Chłodzenie CPU - Spartan LT HE922

2. Napęd - Asus

3.Płyta główna - Gigabyte GA-Z97-HD3/GA-H97-HD3

4.Procesor - Intel Core I5-4460 3,2GHz

5.Zasilacz - CoolerMaster B600

6.Pamięć ram - 2x4gb DDR BALLISTIX PC3 -12800 CL9, 1,5V

7.Monitor - Samsung 1920x1080

8.Dysk twardy - 1TB

Edytowane przez Halt93

Youki
komentarz
komentarz

A do czego Ci ten zestaw służy, gry?

Ile masz do wydania?

 

Halt93
komentarz
komentarz

W głównej mierze do gry, więc na tym chciałbym się skupić. Z założenia chciałbym przeznaczyć na to max 800, ale jeśli nie będzie innej opcji, to mogę zwiększyć budżet.

cubeaim
komentarz
komentarz

Moim zdaniem opcje masz trzy

GTX1050ti 4GB najslabsza propozycja

GTX970 4GB używana mocna karta

GTX1060 3GB nowa rowniez mocna

Halt93
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie za pomoc Cubeaim, zdecydowałem się już na GTX1060 w wersji 3GB, jednak w internecie znalazłem mnóstwo wersji tej karty w przedziale między 900, a 1050 złotych, jako, że jestem dość zielony w tym temacie to nie mam pojęcia czym różnią się te opcje..

Mogeto
komentarz
komentarz

moim zdaniem używany GTX 970 lub nowy RX 570 to lepsza opcja. 

1060 3GB ma po prostu za mało dostępnej pamięci w stosunku do mocy którą oferuje

rafalluz
komentarz
komentarz

Do monitora FullHD zgadzam się z przedmówcą.

Halt93
komentarz
komentarz

Wyjaśnicie może, czemu RX 570 miałby być lepszy od GTXa 1060? Jeśli chodzi o karty używane, to wolałbym się w to nie angażować.

rafalluz
komentarz
komentarz

Technicznie 970 ma 4GB, tylko ostatnie 512MB jest wolniejsze. Wiele to nie zmienia, anomalie jak na 1060 3GB zdarzają się zdecydowanie rzadziej, jeśli w ogóle w praktycznych sytuacjach.

Halt93
komentarz
komentarz

Dziękuję wszystkim za pomoc, zdecydowałem się na RXa 570, jednak w związku z tym, jako totalny amator mam ostatnie pytanie. Czym mianowicie różnią się między sobą różne wersje danej karty, których jest mnóstwo, a ich cena wacha się w granicach ~50 zł. Oto przykłady:

https://www.ceneo.pl/51328369

https://www.x-kom.pl/p/361350-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-radeon-rx-570-aorus-4gb-gddr5.html

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.