camelelc

ASRock 970 extreme 3, płyta uszkodzona?

4 posty w tym temacie

Witam, otóż połasiłem się na bardzo niską cenę kupna tytułowej płyty głównej - sprzedający przedstawił uszkodzenie na zdjęciu,jednak podczas kupna nie dopatrzyłem się tego. Myślałem, że pewnie jakiś banał, urwany jakiś jeden slot, czy coś w tym stylu i sobie poradzę. Jednak okazało się, że uszkodzenie jest na podstawie płyty, uszkodzone są jakieś połączenia między gniazdami pamięci a mostkiem południowym. Z góry przepraszam za być może błędne nazewnictwo, ale zupełnie nie znam się na budowie układów scalonych. Chciałbym się dowiedzieć, czy coś w ogóle da się z tego typu uszkodzeniem zrobić, czy to ważne, póki co nie podłączałem nawet płyty w obawie przed uszkodzeniem procesora lub zasilacza. Poniżej zamieszczam zdjęcie własne tego nieszczęścia. Byłbym wdzięczny za informacje, co to w ogóle jest?

plyta.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli ścieszki są przerwane, uszkodzone to raczej za wiele nie zrobisz.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Będę próbował je połączyć, człowiek z serwisu pierwszego krzyknął 150zl, z drugiego 20-30 zł, więc w poniedziałek atakuję tego drugiego i wtedy zobaczymy. Znalazłem też coś takiego jak "pisak przewodzący do naprawy i rysowania ścieżek na płytach drukowanych", może tym się uda?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Wątpie być coś zdziałał pisakiem realnie, ale jak chcesz to możesz próbować.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta