x-kom hosting

Czy warto kupić gf gts250?

Tomcio9519
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, Mam do kupienia kartę graficzną GTS 250 1gb DDR3 256bit. Jak na moje wymagania w zupełności wystarczy. Jednak nie podoba mi się stan wizualny tej karty. Nie znam się, ale na moje oko jest dość zniszczona. Miałem kilka kart graficznych, nawet jeszcze posiadam gdzieś 15 letnie karty i żadna tak nie wyglądała. Zastanawiam się czy czasem nie jest po "kuchennych rewolucjach" z piekarnikiem w roli głównej? Czy może ktoś ją ocenić wizualnie na podstawie tych zdjęć?

https://olxpl-ring07.akamaized.net/images_tablicapl/526129188_2_1000x700_karta-graficzna-gts-250-gainward-dodaj-zdjecia_rev001.jpg

https://olxpl-ring07.akamaized.net/images_tablicapl/526129188_1_1000x700_karta-graficzna-gts-250-gainward-chorzow_rev001.jpg

Sam osobiście jej nie widziałem.

Edytowane przez Tomcio9519

Gerlath
komentarz
komentarz

zdecydowanie nie po piekarniku, nalepki sa białe i całe, jest plomba na chłodzeniu. Ta karta jest po prostu brudna. Ma prawo po tylu latach. Zdajesz sobie sprawę że to staruszka i może chodzić jeszcze 5 lat albo kipnąć pojutrze? Poza tym ok. To wersja 1gb? nie przekraczaj 80 zł bo inaczej lepiej szukać gts450 lub nawet gtx460

cinomatic
komentarz
komentarz
4 godziny temu, Gerlath napisał:

jest plomba na chłodzeniu

Jest pozostałość po plombie na chłodzeniu.

A chłodzenie widać że było demontowane.

 

Aczkolwiek podzielam zdanie że po piekarniku nie jest 

Jaki masz wogóle zasilacz? Bo to bardzo prądożerna grafika.

I jaki procek?

 

Ja bym mierzył w GTS450 lub HD5770 (za 120 zł można już kupić)

i jest na DDR5

cubeaim
komentarz
komentarz

Na rynku jest tyle kart w niskich cenach, że doradzanie na ślepo nie ma sensu.

 

Jaka konfiguracjs PCta jest?

 

Glownie procesor i zasilacz jest tu wazny.

Marka model moc zasilacza podaj.

 

Grafika tak w granicach do 150zł, czy jeszcze mniejszy masz budżet?

Tomcio9519
komentarz
komentarz

Core 2 dużo e8500

RAM 2x2gb DDR2 800mhz

1 Dysk Sata 250gb

Zasilacz 5 letni fortron 400W

Płyta główna ga eg31m-s2

cubeaim
komentarz
komentarz

Teoretycznie taki GTS250 wydajnoscia by tu pasował ale ja bym sie czaił na inne karty graficzne.

 

GTX460 768MB 

Czy nawet GTX550ti jakby tanio był.

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6820176131

 

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6816273537 

 

Trochę przesadnie mocne karty ale za mniej niż 200zł i  osiągi lepsze na nich będziesz miał niż na GTS250 1GB DDR3

Albo jeszcze sprobowac do niecałych 200 zl wylicytowac GTX560 zwyklego bez Ti.

 

Chyba że twój budżet to max 100PLN.

Tomcio9519
komentarz
komentarz

Jednak kupiłem tą GTS 250 za 90zł

Rozebrałem, wyczyściłem, nasmarowałem wentylatorek. dodatkowo spolerowałem na lustro radiator, nałożyłem ceramiczną pastę. Niestety nie mogę jej przetestować gdyż zasilacz nie posiada złącza zasilania do tej karty. Kabel kupię dopiero w poniedziałek.

Mam nadzieję, że będzie dobrze.

 

P.S. Czy ten model karty grzeje się znacznie? Bo mam zamiar dołożyć jeszcze wentylator.

Gerlath
komentarz
komentarz

Bravo! Kupiłeś kartę graficzną wymagającą DWÓCH złącz pcie 6 pin nie mając w zasilaczu żadnego?

Mogę zapytać jak masz to teraz zamiar podłączyć?

Lub też, masz jedno złącze i kupujesz kabel do drugiego co też cię wyniesie kilkanaście zł. za te pieniądze w sumie miałbyś hd5770 ew gtx450  ew nawet za 120-150zł gtx650

Tomcio9519
komentarz
komentarz

Nie chciałem kupować lepszej karty ze względu na to, że nie zakładałem wymiany zasilacza, a mój fortron chyba jest w stanie tego gtsa pociągnąć.Radeony chyba nie są zbyt oszczędne.

Mój zasilacz ma prawie same złącza sata i 1 molex. Na Internecie można kupić przejściówki z sata na 6pin za niecałe 6 zł z przesyłką i w ten sposób chciałem tą kartę podłączyć.

Jednak nie jestem pewny czy to nie będzie zabójcze dla zasilacza, więc druga opcja to zaopatrzyć się w inny zasilacz.

 

Mogeto
komentarz
komentarz

GTS 250 pobiera 150W pod obciążeniem, procesor 65W + dochodzi reszta sprzętu, nie wiem czy Forton da radę, najlepiej pokaż zdjęcie tabliczki zasilacza,

ogólnie nie powinno używać się przejściówek do prądożernych kart, bo jest ryzyko spalenia

 

wystarczyło szukać GTX 650 lub HD 7750 za 130zł, które są wydajniejsze, chłodniejsze, nie wymagają dodatkowego zasilania i pobierają jakieś 60W

 

rafalluz
komentarz
komentarz

Czyli jak doliczysz koszt przejściówek + wysyłka, mogłeś mieć w podobnej cenie wydajniejszą kartę nie wymagającą dodatkowego zasilania, a tak to trzeba się modlić, by przejściówki nie spaliły się za szybko...

Tomcio9519
komentarz
komentarz

Trudno pękła jeszcze stówka. Wychaczyłem chiefteca 500W wraz z jedną przejściową 6 pin od kolegi, któremu zalegał. Wszystko działa jak powinno. Mam nadzieję, że mi zaraz nie napiszecie, że znowu się pospieszyłem i kupiłem gowniany zasilacz.

bemol911
komentarz
komentarz

Sprawdzaj od czasu do czasu czy Ci się ta przejściówka nie topi :D

Mogeto
komentarz
komentarz

a jaki to dokładnie model? bo np ja miałem chiefteca 500w który posiadał dwie wtyczki 6pin

Tomcio9519
komentarz
komentarz

Ale czemu ma się topić? Ta karta to chyba nie jest wcale jakiś potwór. 

Mam chiefteca gpe 500s ma jedno złącze 6+2 pin, drugie przez przejściówkę na 2 molexy. Ogólnie przekladałem zasilacze na necie i widziałem tylko Cooler mastery wyposażone w dwie takie wtyczki.

Mogeto
komentarz
komentarz

a to ja miałem innego,

zasilacz da radę, tylko lepiej nie podkręcaj karty z uwagi na przejściówkę bo może spalić się,

w przyszłości jak będziesz kupował nowego kompa i mocniejszą grafikę to zasilacz masz na start dobry, większość obecnych kart jest energooszczędna i wymaga 1x6 pin

Tomcio9519
komentarz
komentarz

Mam jeszcze 2 pytania. Jakie temperatury powinna osiągać gts250?

W spoczynku oscyluje w granicach 40, pod obciążeniem nie przekracza 67.

Może jestem przewrażliwiony, bo poprzedniczka 8600gt nie osiągała więcej jak 54 stopnie.

Czy to normalne, że przy starcie wentylator kręci się na maksymalnych obrotach i wyje do momentu wczytania windowsa? Czytałem na Internecie i opinie są podzielone. Jedni uważają, że tak ma być, drudzy, że wentylator do wymiany.

cinomatic
komentarz
komentarz

Zacznę od końca że tak ma być.

Powinieneś się martwić temp jak zacznie znacząco przekraczać 80*C

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.