x-kom hosting

Czy jak wyciagne dysk twardy to nikt w serwisie nie dostanie sie do zapisanych zdjec?

Yamantanka10
utworzono
utworzono

Nie wiem, czy dobra kategoria, bo jestem ns telefonie i troche mi sie zacina, wiec przez przypadek mogla byc nie ta kategoria.

e-38
komentarz
komentarz

Wyciągniesz dysk twardy z czego?

Yamantanka10
komentarz
komentarz
4 minuty temu, e-38 napisał:

Wyciągniesz dysk twardy z czego?

z laptopa

e-38
komentarz
komentarz

Jeśli dysk zostawisz w domu a oddasz sam sprzęt to nikt Ci się do zdjęć nie dostanie.

Yamantanka10
komentarz
komentarz

Z gory zaznaczam, ze jestem kompletnie zielona w komputerach i korzystam glownie z internetu. Mam na laptopie zdjecia, ktorych nie moze zobaczyc pan z serwisu, a przestal dzialac ekran i kompletnie nie wiem, co teraz zrobic. 

e-38
komentarz
komentarz

Czyli że sprzęt jest na gwarancji i masz możliwość wyjęcia dysku bez jej utraty? Jeśli tak to wyciągaj. Jeśli jest po gwarancji - też wyciągnij. Serwisantowi nie jest potrzebny do stwierdzenia usterki i ewentualnej naprawy (bo rozumiem, że nie ma obrazu w ogóle, nawet przed wejściem do systemu).

Yamantanka10
komentarz
komentarz
8 minut temu, e-38 napisał:

Czyli że sprzęt jest na gwarancji i masz możliwość wyjęcia dysku bez jej utraty? Jeśli tak to wyciągaj. Jeśli jest po gwarancji - też wyciągnij. Serwisantowi nie jest potrzebny do stwierdzenia usterki i ewentualnej naprawy (bo rozumiem, że nie ma obrazu w ogóle, nawet przed wejściem do systemu).

Dziekuje. Laptop chodzil normalnie, po ostatnie probie wlaczenia, niby cos reaguje, ale ekran czarny. Mam jeszcze pytanie, czy bez tego dysku bedzie mozna odpalic go normalnie i postawia system itp czy beda musieli wlozyc nowy dysk, co sie laczy z kosztami?

e-38
komentarz
komentarz

Skoro obrazu nie ma w ogóle to problem nie jest z dyskiem (systemem) tylko sprzętowym - padła matryca, uszkodziła się taśma do matrycy, być może padła płyta główna. Naprawa będzie polegać na wymianie elementu - nie ma potrzeby instalowania systemu od nowa. Naprawią, oddadzą sprzęt - Ty włożysz dysk i będzie działać.

 

Jeśli się będą upierać, żeby instalować system - to dysk jest do tego niezbędny (tyle że to nie będzie konieczne, jeśli usuną usterkę z brakiem obrazu).

 

Można jeszcze sprawdzić podłączając zewnętrzny wyświetlacz (monitor czy telewizor) do jednego ze złącz laptopa (HDMI, DVI-D czy D-SUB) i zobaczyć czy działa.

cinomatic
komentarz
komentarz

jest gwarancja na laptopa?

 

Yamantanka10
komentarz
komentarz
1 minutę temu, e-38 napisał:

Skoro obrazu nie ma w ogóle to problem nie jest z dyskiem (systemem) tylko sprzętowym - padła matryca, uszkodziła się taśma do matrycy, być może padła płyta główna. Naprawa będzie polegać na wymianie elementu - nie ma potrzeby instalowania systemu od nowa. Naprawią, oddadzą sprzęt - Ty włożysz dysk i będzie działać.

 

Jeśli się będą upierać, żeby instalować system - to dysk jest do tego niezbędny (tyle że to nie będzie konieczne, jeśli usuną usterkę z brakiem obrazu).

 

Można jeszcze sprawdzić podłączając zewnętrzny wyświetlacz (monitor czy telewizor) do jednego ze złącz laptopa (HDMI, DVI-D czy D-SUB) i zobaczyć czy działa.

wlasnie problem w tym, ze laptop jest zawirusowany i jak oddam do naprawy to tez chce, zeby mi go wyczyscili. Takze jak cos, to wstawiliby od razu nowy dysk, zeby wszystko dobrze funkcjonowalo? To sa duze koszty?

2 minuty temu, cinomatic napisał:

jest gwarancja na laptopa?

 

to jest 9-letni laptop...

e-38
komentarz
komentarz

Jeśli jest normalny dysk SATA to nie jest to duży koszt. Zależy od tego, jakiej wielkości chcesz dysk (na allegro zobacz ceny).

 

Moim zdaniem najlepiej, jakby ktoś znajomy ogarnął Ci temat dysku (kupno nowego i instalacja systemu) a później sama podłączysz drugi dysk (nie wiem jeszcze jak chcesz zgrać dane - lub jeśli w ogóle nie chcesz to można go wyczyścić).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.