x-kom hosting

[3800] Laptop do pracy i filmów

effe11
utworzono
utworzono

Witam,

Interesuje mnie laptop głównie do pracy. Edytor tekstu, Exel, Power itp. Dużo internetu, maile i raz na jakiś czas jakiś film w full hd. Czasami również edycja filmów HD z kamery. Szukam laptopa, który byłby dobrze wykonany, solidny i szybki mile widziany dysk SSD min 250GB, Z dobrych chłodzeniem i matową matrycą 15,6''. Laptop musi mieć zainstalowany system Windows 10 najlepiej w wersji Pro. 

Na tą chwile zainteresowałem się Lenovo ThinkPad E570 ze sklepu x-kom.

https://www.x-kom.pl/p/344561-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-edge-e570-i5-7200u-8gb-256-dvd-win10p-fhd.html

 

Proszę o opinie co uważacie o tym sprzęcie, czy wart jest swojej ceny? 

Pozdrawiam

Prosaid
komentarz
komentarz

Moim zdaniem jak to dobry wybór, fajny model biznesowy z niezłym wyposażeniem.

effe11
komentarz
komentarz

Dziękuję za odpowiedź. Może jeszcze wypowie się ktoś kto faktycznie użytkuje ten sprzęt lub podobny.

Youki
komentarz
komentarz

Przy niewielkiej dopłacie kosztem kultury pracy podczas obciążenia, chociaż nie jest to suszarka można poszukać Dell E5470 z 4 rdzeniowym I5 6440HQ oraz oczywiście matrycą FHD.

effe11
komentarz
komentarz

Widzę, że jest on z matrycą 14'' i cena np w komputroniku aż 4699zł. Za drogo. 

franczakr
komentarz
komentarz

Wydajnościowo lepszy, jeśli nie przeszkadza Win Home, dysk SSD można dokupić, ze względu na 4-rdzeniowy procesor temperatury będą trochą większe, grafikę ma wydajną.

effe11
komentarz
komentarz

Jeszcze się tak zastanawiam nam ThinkPadem z serii T. Czy ta seria jest rzeczywiście dużo lepsza od serii E? W internecie bardzo mało informacji na ten temat niestety (mówię o polskojęzycznych stronach).

 

Fakt, że musiałbym dołożyć około 1800zł, ale czy warto?

Oto link do laptopa, który by mnie interesował również. 

https://www.x-kom.pl/p/353462-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-t570-i5-7200u-8gb-256ssd-win10x-fhd.html

 

Czy jednak do tych zastosowań jednak wystarczy ten model:

https://www.x-kom.pl/p/353299-notebook-laptop-156-lenovo-thinkpad-e570-i5-7200u-8gb-256-win10x-fhd.html

 

Czy warto jednak dopłacać do serii T?

Pozdrawiam

 

Prosaid
komentarz
komentarz (edytowane)

Moim zdaniem różnica cenowa jest zbyt duża aby tyle dopłacać

Edytowane przez Prosaid
effe11
komentarz
komentarz

OK super, dziękuję bardzo za odpowiedź. Też tak uważam zwłaszcza, że laptop będzie używany głównie do zadań biurowych. 

Pozdrawiam

Prosaid
komentarz
komentarz

Jeżeli typowa praca biurowa to tym bardziej nie ma co dokładać

Prosaid
komentarz
komentarz

16 GB ram przesada do takiej konfiguracji, a tak to nie jest zły wybór, choć moim zdaniem Thinkpad lepszy

effe11
komentarz
komentarz

Co dokładnie lepszego jest w Thinkpadzie E570 w porównaniu z tym Dellem? 

Słyszałem, że jakość matrycy w Lenovo nie stoi na wysokim poziomie. 

Prosaid
komentarz
komentarz

Gorsza bateria, większy bo to 17 calowy, oddzielnie dyski

effe11
komentarz
komentarz

Zdecydowałem się na Dell'a 5767. Dzisiaj odebrany ze sklepu. Na gorąco co mogę powiedzieć to cieszy fakt, że kupiłem wersję z 17'' matrycą. Laptop i tak 90% będzie stał w domu. 

Niestety widzę, że nie zastosowali w nim wysokiej jakości matrycy. Kolory wydają się w pewnych momentach takie nijakie, trochę jakby wyblakłe. Truga sprawa to jakość klawiaturki, nie dość, że klawisze są dość małe, to jeszcze cała klawiatura jest bardzo giętka. 

 

Reszta na plus, komputer jest błyskawiczny. 

Co do matryc w Dell 5767 to strona X-kom zaznacza, że jest to matryca IPS, na czacie osoba również zarzeka się, że jest to matryca IPS. Jednak jego mniejszy brat 5567 ponoć posiada matrycę TN https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Inspiron-15-5567.195540.0.html

X-kom z tego co mi mówiono otrzymuje laptopy z partii gdzie są laptopy z matrycami ips. 

Czy może ktoś bardziej obeznany się wypowiedzieć? 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.