x-kom hosting

Procesor AMD FX 4320 i płyta główna Gigabyte GA 78LMT S-2

krzysztofm1984
utworzono
utworzono

Witam,jak w temacie,posiadam płytę główną Gigabyte GA 78LMT S-2 z procesorem Phenom II x4 945.Procesor na socket AM3.Niedawno zakupiłem procesor AMD FX 4320 na socket AM3+.Na stronie producenta płyty widnieje informacja,że procesor będzie działał po aktualizacji BIOS.Zaktualizowałem BIOS do wersji F6,rewizja płyty to 1.2,niestety procesor nie chce się uruchomić.Robiłem reset BIOS i cmos,ponownie aktualizowałem i ten procesor FX 4320 nie działa.Nawet okno BIOSU się nie pojawia,a wentylator radiatora ma niskie nieregularne obroty.Macie jakiś pomysł co może być nie tak?

cinomatic
komentarz
komentarz

Oczywiście podłączyłeś zasilanie 4pin przy procesorze ;]

 

Jeżeli tak to wychodzi na to że coś jest nie tak z prockiem.

 

Podeślij zakładkę z CPU-Z - zakłądka mainbord

krzysztofm1984
komentarz
komentarz

Oczywiście że podłączyłem.

Przechwytywanie.PNG

Mogeto
komentarz
komentarz

ta płyta obsługuje tego FX'a chyba w każdej rewizji

przy rev 1.2 jest napisane, że FX obsługiwany od biosu F5, może spróbuj na tym?

a tak w ogóle po co taka wymiana? przyrostu wydajności zbytnio nie będzie

krzysztofm1984
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Mogeto napisał:

ta płyta obsługuje tego FX'a chyba w każdej rewizji

przy rev 1.2 jest napisane, że FX obsługiwany od biosu F5, może spróbuj na tym?

a tak w ogóle po co taka wymiana? przyrostu wydajności zbytnio nie będzie

Bios F5 był pierwszym który zainstalowalem .Też procesor nie działa .Zmiana podyktowana szybszym zegarem ponieważ mój Phenom nie da się podkręcić .

cinomatic
komentarz
komentarz

Jeżeli bios jest zaktualizowany, został zresetowany przy zmianie procesora przez wyciągnięcie bateryjki i dobrze wszystko podłączone to coś musi być nie tak z prockiem.

Innej opcji raczej tutaj nie ma.

krzysztofm1984
komentarz
komentarz

Procesor próbowałem dziś sprawdzić w kilku serwisach.Nikt nie ma takiej płyty.Więc poproszę kolegę o pomoc.Po weekendzie będę wiedział czy procek działa.

krzysztofm1984
komentarz
komentarz

Procesor działa,wczoraj sprawdzony przez kolegę

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.