x-kom hosting

[2000] Laptop do gier.

wellingtons
utworzono
utworzono

Witam, planuję zamienić mojego PC'ta na laptopa, gdyż studiuję i nie mogę brać ze sobą PC'ta co tydzień w podróż. Laptop tylko do gier i pracy (DJ), do internetu itp. mam osobnego :) Szczególnie zależy mi, żeby śmigał na nim CS:GO, ewentualnie BF3/BF1, lub podobne wymaganiami gry typu Titanfall 2. Budżet to 2000 zł +/-. Może być nowy, lub używany. Z systemem (obojętne, byle windows). Zależy mi, żeby posiadał podświetlaną klawiaturę (często w pracy nie mam światła i nie widzę klawiatury, także przy graniu w gry się przyda). Dysk może być HDD, ale lepiej jakby był SSD :) Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

 

PS. Za i ile mniej więcej mogę sprzedać PC'ta o parametrach takich jak w moim opisie?

wellingtons
komentarz
komentarz

A coś pokroju Lenovo Z51-70 i5-5200U/4GB/1000/DVD-RW R9 M375, lub Alienware (używane) jest warte uwagi?

Youki
komentarz
komentarz

W tej cenie żadnego sensownego Alienware nie dostaniesz.

  • Dobra wypowiedź 1
wellingtons
komentarz
Youki
komentarz
komentarz

Tylko to OLX, które masz możliwość odebrać osobiście?

 

  • Pytaj czy gwarancja producenta, czy sprzedawcy
  • Za drogo, do tego mocno się grzeje
  • Jak wyżej
  • Kompletnie odpada, ponad 5 letni model
  • To jest warte 1200-1300 zł max
  • Stary piecyk
  • Jeszcze starszy model, cena z kosmosu obecnie za te parametry
  • Nic z procesorem AMD nie szukaj
  • jw
  • Model bez SLI już był na pograniczy throttlingu, a z dwoma GPU to nawet z sensowną podkładką ciężko to było schłodzić
  • To się nawet do przeglądania internetu z tym procesorem za bardzo nie nadaję. 
  • Leciwy model.

Szukaj coś nowszego z kartą pokroju 940M oraz gwarancją producenta, bo w tej cenie to zwykłe masówki dostaniesz z jakąś względnie sensowną konfiguracją, by to na chwile posłużyło.

  • Dobra wypowiedź 1
wellingtons
komentarz
komentarz

Ile musiałbym dołożyć, żeby ewentualnie kupić coś konkretnego z podświetleniem klawiatury? Patrzyłem na najtańsze wersje Lenovo Y50-70, jednak nie mają świetnych opinii. bez podświetlenia wyszukałem MSI GL62 (też jedna z najtańszych wersji z i5-6300HQ i 8gb ram). Używki strasznie drogo chodzą tego MSI (różnica około 400 zł).

 

PS. Kolega mi powiedział, abym nawet nie patrzył na serie intela i, które na końcu nazwy modelu procesora mają "U" (np: i5-6300U).

Youki
komentarz
komentarz

Wszystko zależy od ceny i GPU, bo przykładowo I5 6300HQ ale z samym zintegrowanym układem graficznym w grach nie będzie wydajniejszy od przykładowo 6300U z 950M

  • Dobra wypowiedź 1
wellingtons
komentarz
krystian922
komentarz
komentarz

Biorąc pod uwagę Toje propozycję chciałbym zaporponowaćten model:
https://www.morele.n...ep-013-1229330/

+Procesor Intel Core i5 7200U
+4GB RAM rozszerzalne do 32GB
+Grafika GeForce 940MX
+Windows 10
+Matowa matryca
+Dysk HDD 1TB 
+Slot SSD m.2- umożliwiający dołożenie dysku SSD w przyszłości 

 

Eentualnie tańsza wersja z i3: https://www.morele.n...g-39rt-1132950/

+Procesor Intel Core i3 6006U
+4GB RAM rozszerzalne do 32GB
+Grafika GeForce 940MX
+Windows 10
+Matowa matryca
+Matryca FullHD
+Slot SSD m.2 

  • Dobra wypowiedź 1
Prosaid
komentarz
komentarz

@wellingtons budżet się zmienił bo numer 1 i 2 biją wszystko zaproponowane w temacie

  • Dobra wypowiedź 1
wellingtons
komentarz
komentarz

Budżet, jest to dla mnie sprawa umowna. Najlepiej w granicach 2 tys + haczyk. Po prostu jest to dla mnie optymalna cena (moim zdaniem) za w miarę strawnego laptopa. Jednakże, czasami warto dołożyć parę stówek i kupić coś lepszego, dlatego też na czołowych miejscach stawiam sobie Hp Omena i Lenovo Y700, które będę próbował kupić, nowe, lub używane. Jeżeli jednak sytuacja finansowa się zmieni, powiedzmy za miesiąc, to po prostu kupię jakąś alternatywę, którą wy mi proponujecie, lub którą wymieniłem w swojej liście. Zależy mi po prostu na szybkim laptopie, na którym pogram czasami w gierki i który posiada podświetlaną klawiaturę, bo niestety w pracy, jeżeli chodzi o laptopa, to liczy się szybkie działanie, podświetlana klawiatura i dobre chłodzenie :)

wellingtons
komentarz
komentarz

Widzę, że polecacie laptopy z Acera. Szczerze, dużo o firmie nie wiem i zastanawiam się czy dodać wyżej wymienionego: https://www.morele.net/laptop-acer-aspire-f5-573g-52m7-nx-gd4ep-013-1229330/ , bo niewielka jest przepaść cenowa między np: https://www.x-kom.pl/p/317476-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-6300hq-4gb-1tb-940mx-2gb-fhd.html , ale jednak 2 rdzenie różnicy.

franczakr
komentarz
komentarz

Bierz 4-rdzeniowy, bo różnica jest spora

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.