x-kom hosting

Procesor a bios.

next_16
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam,

Rok temu, gdy jeszcze temat komputerów był mi zielony udałem się do sklepu komputerowego z prośbą o polepszenie mojego "sprzętu". Informatyk znalazł rozwiązanie pomimo mojej przestarzałej płyty głównej. Wybrał on procesor AMD Phenom 2 x3 720 oraz wgrał nowego BIOSa. W warsztacie wszystko działało jak należy, jednak w domu okazało się, że komputer uruchamia się samoczynnie po wyłączeniu. Olałem temat bo liczyło się dla mnie, że mój PC chodził w miarę szybko i bezproblemowo. Po połowie roku postawiłem nowy system z nadzieją, że problem zniknie jednak nic nie pomogło (wręcz przeciwnie, miałem kłopot z usługą windows update - oprogramowanie nie chciało się aktualizować). Potem doszły  coraz częstsze blue screeny, które od razu po pojawieniu restartowały komputer. Ostatnio nawet komputer nie chciał się uruchomić wydając 1 dłuższy sygnał i zostawiając czarny ekran (problem z kościami pamięci?). Zgłębiłem się w temacie i okazało się, że procesor nie ma wsparcia BIOSu ze strony Gigabyte, co więcej ten procesor nie pasuje także do socetu :V. Najchętniej kupiłbym nowy komputer jednak mój budżet mi na to nie pozwala. Liczę na pomoc jakiegoś specjalisty :).

 

Płyta główna:GA-MA770-DS3 (rev:1.0)

Procesor: AMD Phenom 2 x3 720 2.8GHz

RAM:6GB

Karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 440 

System operacyjny: Win 7 x64

Bios: F7e

Edytowane przez next_16

Youki
komentarz
komentarz

Podaj jeszcze jaki masz zasilacz.

Tak poza tym to z działaniem CPU nie ma problemów, osiąga pełne taktowanie?

next_16
komentarz
komentarz

Zasilacz to feel 300atx, a taktowanie  procesora w normie.

Youki
komentarz
komentarz

Masz na podmiankę inny zasilacz?

Ten masz podłączony do listwy czy bezpośrednio do gniazdka?

next_16
komentarz
komentarz

Nie mam innego zasilacza w zapasie.

Tak jest podłączony do listwy

Youki
komentarz
komentarz

Koledzy, znajomi, nikt nie ma zasilacza?

Jak podłączysz bezpośrednio do gniazdka tak samo?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.