x-kom hosting

Sata AHCI

Kojoborkiller
utworzono
utworzono

Witam !

Mam problem, iż zamieniłem wczoraj podzespoły a dokładniej płyte główną, procesor ramy i mam problem z zainstalowaniem sterowników przez bios do płyty. System nie chce wystartować wyskakuje blue screen. Próbowałem pobrać ze strony sterowniki lecz wczystkie maja zakończenia .exe i gdy zgrywam je na pendriva i probuje odpalic nic nie reaguje. Pomocy !

Płyta MSI Z8-G43

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Jeżeli to jest ten przypadek, że chcesz wystartować na nowych częściach a na dysku masz system, który był instalowany na poprzedniej płycie i procesorze to wystarczy zainstalować na nowo system i problem zniknie. Stary system ma inne sterowniki i dlatego masz blue screen.

Jeżeli to nie jest ten przypadek to powinieneś podać więcej szczegółów na temat części np. jaki procesor.

I co ma do tego sata AHCI

Kojoborkiller
komentarz
komentarz

Wiem o tym że mogę wystartować z nowym systemem, ale nie chce tego. Wystarczy zainstalowac sterowniki do nowej płyty i system bedzie smigał jak wcześniej, tylko potrzebuje instrukcji co do instalacji owych sterowników ..

Dark_Moon
komentarz
komentarz

No to się męcz. Tak się nie robi.

Żeby zainstalować sterowniki system musi się uruchomić ale się nie uruchomi, bo jest kompletnie ogłupiony jak mu wszystko pozamieniałeś. Instalacja nowego systemu to około godziny. Jeżeli wiesz,z jakiegoś źródła że wystarczy pozamieniać sterowniki (i będzie śmigało) to z tego samego źródła powinieneś wiedzieć tez jak to zrobić.

Są jakieś tam programy, które pomagają w taki sposób podłączyć dysk do nowych części ale są przereklamowane i tak później trzeba instalować sterowniki a stabilność takiego systemu to wielki znak zapytania.

Tutaj jeden z poradników

https://aveoworklogs.pl/2015/06/27/wymiana-plyty-glownej-bez-reinstalacji-systemu-windows-7/

 

Kojoborkiller
komentarz
komentarz

Znalałem wcześniej tą samą pomoc tyle że na innej stronie. Szukałem odpowiednich sterowników i zacząłem od tych od producenta lecz one po rozpakowaniu sa plikami .exe a nie tym porządanymi. I z tym właśnie mam problem. Gdy podłączam pendriva nie czyta tych ze strony msi ( są w złym formacie). Zechcesz poszukac ?? :)

 

PS: nie wiem czemu uważasz że ten własnie sposób jest o wiele gorszy od nowej instalacji. Bynajmniej dla mnie bardziej wygodny

Dark_Moon
komentarz
komentarz
Godzinę temu, Kojoborkiller napisał:

nie wiem czemu uważasz że ten własnie sposób jest o wiele gorszy od nowej instalacji.

Sam autor opisujący ten sposób na końcu napisał

Cytuj

Niestety nie ma róży bez kolców. Metoda tu opisana, mimo że skuteczna, nie zastąpi zwykłej, całkowitej reinstalacji systemu. Takowe ładowanie sterownika kompletnie niszczy bazy usług kryptograficznych, bazę catroot i catroot2 przez co nie działają usługi m.in. Windows Update. Są sposoby na naprawę tego – odsyłam na forum fixitpc.pl. Ale jak mówię – sposób to tylko chwilówka by odzyskać dane z dysków przed formatem.

A tutaj masz inne sposoby na robienie takich dziwnych rzeczy, programy w których można to zrobić ale sterowniki i tak trzeba instalować na nowo.

http://www.todo-backup.com/products/home/comparison.htm

powyżej wersja trial umożliwia " Transfer system to different PC"

i inny program

http://www.backup-utility.com/help/how-to-operate-universal-restore.html

Jeżeli w tym jest coś wygodnego to ja mam chyba wypaczone pojęcie na wygodę. My tu gadu, gadu a ty za ten czas miałbyś już nowy system na dysku i połowę uaktualnień zrobionych.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.