x-kom hosting

Laptop od DreamMachines, Hyperbook, Xtreem - kadłubki Clevo

Oracles
utworzono
utworzono

Cześć:)

W internecie nie ma za wiele informacji na temat tych firm a tym bardziej na temat konkretnych modeli Clevo N870HJ1 (wersja 17 cali) i Clevo N850HJ (wersja 15 cali).

Jakie są zdania na temat tych sprzętów? 17 cali przemawia do mnie bardziej, jednak nie wiem czy opłaca się inwestować w laptopy których ciężko o jakiekolwiek testy.

Jak z matrycą, wykonaniem i temperaturą? Który sklep będzie najlepszy? Jest sens dopłacania do gtx1050ti?

Pozdrawiam

Youki
komentarz
komentarz

A ile masz konkretnie do wydania i czego oczekujesz?

anioł2009
komentarz
komentarz

W hyperbooku odpłatnie wykonają Ci lapping chłodzenia 

JohnyTheMusician
komentarz
komentarz

Z tego co wiem to w Dream Machines masz opcję sobie dowolnie wszystko pokonfigurować, podobnie w HyperBooku. Część osób narzeka trochę na serwis HB, ale nie wiem ile w tym prawdy. 

 

Ogólnie wszystko jest na tych samych kadłubkach, więc czynnikiem końcowym są cena, czas dostawy i serwis.

 

 

anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)

Miałem do czynienia z reklamacjami i serwisem Hyperbooka.... O ile matryce wymieniają od ręki tak sprawy reklamacji, napraw załatwiają...hmmm szkoda gadać. Większość usterek naprawiłem sam

 

Edytowane przez anioł2009
JohnyTheMusician
komentarz
komentarz

Anioł2009, a co najbardzej kulało? 

Oracles
komentarz
komentarz (edytowane)

Głównie na studia ale będę używał praktycznie do wszytskiego czyli gry jak i maszyny wirtualne lub inne zabawki. A Jak z matrycami? Ciekawi mnie na czym jest oszczędność w tym 17calowym modelu. A co do polerowania CPU i GPU... Czy roznica w temateraturze jest duza? Bo teoretycznie i tak przekraczam moj budżet:pff: Do wydania mam powiedzmy 4800.Chcialem i7, SSD, dobrze gdyby to byl gtx1050ti i 16gb ramu. Chcoiaz ramu ostatecznie mozebyc i 8. Może być bez Windowsa. 

Edytowane przez Oracles
anioł2009
komentarz
komentarz (edytowane)
3 godziny temu, JohnyTheMusician napisał:

Anioł2009, a co najbardzej kulało? 

Matryce i raz spaliła się gtx965m :P Ale niestety najgorsza jest polityka reklamacyjna wobec klienta. Po 4 naprawach powinienem otrzymac nowy lapek lub zwrot kasy a otrzymałem używanego laptopa ze starsza gen procesora i mocniejszym gpu - miałem i7 6700 i gtx965 a dostałem i7 4720hq i gtx970m niestety laptop uzywany przez firmowego grafika także nie wiem ile pociągnie , kasy nie chcą zwracać.

 

Różnica po polerce przy dobrej paście jest w okolicach 10 stopni ( na ic diamond karat 24 ) potrafi to uchronić lapka przed throttlingiem w grach.

Edytowane przez anioł2009
JohnyTheMusician
komentarz
komentarz
22 minutes ago, anioł2009 said:

Matryce i raz spaliła się gtx965m :P Ale niestety najgorsza jest polityka reklamacyjna wobec klienta. Po 4 naprawach powinienem otrzymac nowy lapek lub zwrot kasy a otrzymałem używanego laptopa ze starsza gen procesora i mocniejszym gpu - miałem i7 6700 i gtx965 a dostałem i7 4720hq i gtx970m niestety laptop uzywany przez firmowego grafika także nie wiem ile pociągnie , kasy nie chcą zwracać.

 

Różnica po polerce przy dobrej paście jest w okolicach 10 stopni ( na ic diamond karat 24 ) potrafi to uchronić lapka przed throttlingiem w grach.

 

Kurde, brzmi masakrycznie. Serio dali Ci gorsze CPU?:O

 

Nie no to ja o reszcie nie słyszałem takiej masakry. Wiem, że w DM mają niezły support, bo kolega az miał coś z myszką i mu od ręki wymienili. Z kompem nie znam nikogo kto miał problemy w necie, ale na konkurencyjnym forum widziałem, że też raczej wszystko dało radę załatwić.

Niestety nie wiem jak z XT, jak u nich wygląda to z ich SMART7.

anioł2009
komentarz
komentarz

Matryce w HB wymienili "od ręki" reszta niestety kuleje. Dali stary cpu który się grzeje o wiele bardziej niż 6700hq... Generalnie nie zależało mi na gtx970.... Wolałem konfig z 6700 + 965... tam nie było problemów z temperaturami na cpu...

Oracles
komentarz
komentarz

To moze jesli nie HB to DM? A jesli nie to jaki laptop 17calowy? 

franczakr
komentarz
komentarz

Wybór należy do ciebie.

HB i7-7700HQ, 1050Ti, 8GB RAM, 240GB SSD, Win 10 za 5028zł - LINK

DM i7-7700HQ, 1050Ti, 8GB RAM, 250GB SSD, Win 10 za 5389zł - LINK

Smart i7-7700HQ, 1050Ti, 8GB RAM, 250GB SSD, Win 10 za 4831zł - LINK

 

23 minuty temu, Oracles napisał:

A jesli nie to jaki laptop 17calowy?

Z markowych modeli:

MSI GL72 i7-7700HQ, 1050Ti, 8GB RAM, 1TB HDD+120SSD, Win10 za 5349zł - LINK

ASUS ROG Strix GL753VE i7-7700 1050Ti 8GB 256SSD Win10 za 5499zł - LINK

 

Osobiście brałbym albo Smarta (bo kadłubki praktycznie to samo tylko ceną się różnią), albo dopłacał do Asusa bo w MSI bateria słabo trzyma

  • Dobra wypowiedź 1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.