x-kom hosting

Wyciszenie lewej słuchawki oraz brak wykrycia przez system podłączonego zewnętrznego mikrofonu po podłączeniu adaptera audio miniJack

Rayzer
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć. Posiadam laptopa z jednym gniazdem, do którego można podłączyć słuchawki na jedną wtyczkę, co wiąże się z brakiem możliwości podłączenia jednocześnie słuchawek i mikrofonu jeśli mają one dwie osobne wtyczki. Zakupiłem dzisiaj w komputroniku kabel miniJack, który umożliwia złączenie przewodu od słuchawek i mikrofonu w jedną wtyczkę, wygląda on mniej więcej tak:
 

 

 


ADAPDEL65344-1.png

 

końcówka 1    stereo mini Jack 4 pin 
końcówka 2    2X stereo miniJack  
 


 
Po złączeniu wszystkiego i wpięciu wtyczki do gniazda, lewa słuchawka automatycznie się wycisza, a system w dalszym ciągu nie wykrywa zewnętrznego mikrofonu. Sprawdzałem regulację/balans głośności słuchawek - wszystko w samych ustawieniach jest prawdopodobnie w porządku. Same wtyczki są dobrze dociśnięte, nie ma tam nic luźnego, co by miało zaraz odpaść.
 

 


9304e9d5a17ff4c38d5c1169ce3643e3.png
ac68c498431aa91c9eeffcfdd104fe7d.png
b96ee970a668bcefb7ebc63e7310f4d0.png
004abf1b41d41451aa444823704756fb.png


 
Mimo tego, słuchawka działa jak działa, a mikrofon aktywny jest tylko wewnętrzny. Mam zainstalowane aktualne sterowniki, próbowałem je przeinstalowywać. Nie zamierzam formatować systemu, ani zmieniać sprzętu. Z góry dziękuję za wszelkie sensowne próby rozwiązania mojego problemu. :)

Edytowane przez Rayzer

szagus
komentarz
komentarz

Zobacz jak działa ta przejściówka na telefonie - powinieneś być w stanie przez taki zestaw normalnie prowadzić rozmowy.

Rayzer
komentarz
komentarz (edytowane)

Same słuchawki po podłączeniu do telefonu przez przejściówkę działają w porządku, wydaje się że mikrofon w dalszym ciągu nie działa. Nie próbowałem jeszcze do nikogo dzwonić, jutro to przetestuję, aczkolwiek nagrywałem głos aparatem oraz dyktafonem - działał jedynie mikrofon wbudowany w telefon. To dziwne, bo sama przejściówka ma jeden dzień, a słuchawki niecały miesiąc. Wątpię, że w tak krótkim okresie mógłbym uszkodzić cokolwiek, a tym bardziej nieużywany ani razu mikrofon. W czym może tkwić problem? W przejściówce, słuchawkach czy laptopie? Słuchawki zwą się HIRO Alpha (NTT-S350).

Edytowane przez Rayzer
szagus
komentarz
komentarz

Najprędzej w przejściówce, ale z innymi sprzętami też może być coś nie tak.

Skrash
komentarz
komentarz

Jak zweryfikować czy wszystko działa poprawnie (tego powinny uczyć w szkołach) 

 

Znajdź sobie źródło zasilania, najlepiej baterie typu AA (napięcie ~ 1,5 V) Znajdź jakiś kawałek przewodnika, jakiś drut/kabel najlepiej miedziany. Podłącz sobie słuchawki pod zielone gniazdo, słuchawki załóż na głowę, minus baterii, poprzez ten kawałek drutu połącz z pierwszym licząc od obudów czarnej częścią wtyku. Natomiast plus baterii dotykaj do pozostałych tzw. pinów wtyku. Zweryfikuj czy będziesz słyszał w słuchawkach raz w prawej raz w lewej charakterystyczne puknięcia w momencie przykładania plusa baterii do poszczególnych pinów wtyku. 

 

Jeśli po tych słowach nie masz Zielonego pojęcia o co chodzi, bądź boisz się ze zrobisz sobie krzywdę, poproś osobę starszą. 

 

Pamiętaj, że napięcie 1,5 V stałe jest bezpieczne dla zdrowia ludzkiego. Jednak słuchawki mogą wytrzymać napięcie do 5 V, więc zastosowanie baterii ma na celu ochronę przed uszkodzeniem słuchawek, a nie ochronę przed porażeniem. Dlatego nie używaj czasem akumulatora, bądź innych źródeł napięcia (nie daj Boże sieciowego), gdyż może doprowadzić to do nieszczęścia. 

 

 

 

Rayzer
komentarz
komentarz (edytowane)
42 minuty temu, Skrash napisał:

Zweryfikuj czy będziesz słyszał w słuchawkach raz w prawej raz w lewej charakterystyczne puknięcia w momencie przykładania plusa baterii do poszczególnych pinów wtyku.

Słychać - raz w lewej, raz w prawej. Pierwszy pin (od góry wtyku) - lewa słuchawka, drugi  pin - prawa słuchawka. Ogólnie mówiąc, lewa słuchawka działa, słychać przez nią dźwięki, jednak po podłączeniu wszystkich kabli przez przejściówkę do laptopa, automatycznie dźwięk w niej staje się cichszy.

Edytowane przez Rayzer
Skrash
komentarz
komentarz (edytowane)

Gratuluje, wszystko działa prawidłowo. 

 

Jaki to laptop ? Głownie chodzi o markę, gdyż niektórzy producenci mają pozamieniany rozkład pinów w gnieździe. Dodatkowo podepnij ten rozdzielacz do jakiegoś telefonu. Obecne smartphony mają standardowy rozkład pinów więc jeżeli w telefonie będzie wszytko działać prawidłowo, będzie oznaczało to że masz coś nie tak z laptopem

 

Mówiąc telefon mam na myśli każdy inny oprócz Iphona. 

 

Oczywiście zakładam, że nie masz nic wyciszone w ustawieniach laptopa.

 

Mała konkluzja, Jeżeli kupiłeś rozdzielacz o oznaczeniu które podałeś na pierwszym zdjęciu, to te słuchawki nie mają prawa działać. Więc albo zweryfikuj informacje którą podałeś, gdyż mówi nam że oba gniazda są stereo. Sugeruje to, że czerwone gniazdo ma rozkład jak dla standardu stereo, co totalnie skreśla możliwość prawidłowego działania mikrofonu oraz słuchawek. 

Edytowane przez Skrash
  • Dobra wypowiedź 1
Rayzer
komentarz
komentarz (edytowane)

Acer Aspire E5-573.

 

Cytuj

Same słuchawki po podłączeniu do telefonu przez przejściówkę działają w porządku, wydaje się że mikrofon w dalszym ciągu nie działa. Nie próbowałem jeszcze do nikogo dzwonić, jutro to przetestuję, aczkolwiek nagrywałem głos aparatem oraz dyktafonem - działał jedynie mikrofon wbudowany w telefon.

 

Zamówiłem ten rozdzielacz. Nie wiem czy robi to jakąś różnicę (choć pewnie robi): czarna, główna wtyka od przejściówki ma trzy piny, te od moich słuchawek mają dwa. W takim razie jeśli zakupiony przeze mnie rozdzielacz jest nieodpowiedni, jaki muszę kupić, by wszystko poprawnie działało?

Edytowane przez Rayzer
Rayzer
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 17.05.2017 o 09:42, Skrash napisał:

Mała konkluzja, Jeżeli kupiłeś rozdzielacz o oznaczeniu które podałeś na pierwszym zdjęciu, to te słuchawki nie mają prawa działać. Więc albo zweryfikuj informacje którą podałeś, gdyż mówi nam że oba gniazda są stereo. Sugeruje to, że czerwone gniazdo ma rozkład jak dla standardu stereo, co totalnie skreśla możliwość prawidłowego działania mikrofonu oraz słuchawek. 

Jaki rozdzielacz pasuje do mojego laptopa? Mogę kupić też kartę dźwiękową w postaci wpinki USB z gniazdami na słuchawki i mikrofon - tylko jaką?

Edytowane przez Rayzer

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.