x-kom hosting

[7tyś] Do gier

Qeenta
utworzono
utworzono

Witam, pisze do was z zapytaniem czy owy zestaw nad którym myślałem (mój 1 składak) ma racje bytu? Mianowicie czy wszystko ze sobą bd współgrało czy jest możliwość kręcenia procka jak i karty, czy zasilacz chłodzenie wystarczy? Czy w końcu udało mi się dobrać odpowiednia płytę główna? Czy ram jak i pamieć bd odpowiednia do reszty?Czy obudowa będzie odpowiednia? 

 

http://www.morele.net/inventory/info/VgSq3j/

 

Chętnie obejrzę tez inne zestawy w tej cenie waszego pomysłu. Z góry dzięki za pomoc i zajęty czas.

Wojciech Spychała
komentarz
komentarz

Zestaw który złożyłeś jest ze sobą kompatybilny choć nie nazwałbym go optymalnie dobranym :)

Przede wszystkim przy tym budżecie grzechem jest brać 4 wątkowy procesor. Spokojnie można celować w i7 (albo jak lubisz eksperymenty to Ryzena R7). Kolejnym niedopatrzeniem przy tym budżecie jest branie dysku SSD 128GB - szybko się zapełni i będziesz żałować że nie dopłaciłeś tych 100zł do 2x większego. Ostatnie do czego bym sie przyczepił to obudowa do której nie mogę znaleźć informacji jakiej wysokości chłodzenie CPU pomieści (choć wygląda na dużą, ale to bywa złudne). 

 

Alternatywnie dla ciebie mam taką propozycję: 

 

CPU: Intel Core i7-7700K

Chłodzenie: SilentiumPC Grandis 2 XE1436

MOBO: Gigabyte GA-Z270-Gaming K3

RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB Red [2x8GB 3000MHz DDR4 CL15 DIMM]

GPU: PALIT GeForce ® GTX 1080 GameRock 8GB GDDR5X VR Ready

SSD: ADATA SU800 256GB lub GoodRAM Iridium Pro 240GB

HDD: Toshiba P300 1TB bulk

DVD: Lg DVD-REC GH24NSD1RBBB

PSU: Corsair RMx 550W CP-9020090-EU

Obudowa: Zalman Z9 NEO czarna

no i system: Microsoft Windows Home 10 32/64 bit BOX USB PL

 

Całość po rabacie jaki mogę przyznać dla takiego zakupu wyjdzie nieco ponad założony budżet - 7078zł ale uważam że warto tyle zapłacić aby na niczym już nie przycinać jakości/wydajności. Oferta poszła na PW.

 

Jak widać powyższy zestaw nawiązuje do tego o czym pisałem na początku - otrzymujesz najszybszy dla tej platformy procesor 8 wątkowy który dzięki wydajnemu chłodzeniu bez problemu podkręcisz do 4,5GHz (albo i wyżej jak dobra sztuka się trafi) a do tego pozostawiłem w zestawie 16GB RAM które na dzisiaj zapewniają pełen komfort w grach czego już nie można powiedzieć o 8GB, Całość osadzona będzie w bardzo udanej płycie głównej od Gigabyte - płyta poza tym że dobrze nadaje się do podkręcania to jest również wyposażona w lepszą niż to zwykle bywa zintegrowaną kartę dźwiękowa oraz sieciową. Dysk HDD pozostawiłem bez zmian - 1TB w zupełności wystarczy a w razie potrzeby można dokupić kolejny. SSD za to zaproponowałem jeden z 2 modeli (kosztują praktycznie tyle samo) - Adate która w typowych zastosowaniach jest szybsza oraz GoodRAMa który jest wykonany na lepszych pamięciach (MLC) co przy dużym obciążeniu dysku pozwoli zachować jego wydajność a dodatkowo posiada dłuższą gwarancję. Osobiście wybrał bym raczej Adatę ale tu pozostawiam ci możliwość dostosowania do swoich potrzeb :) Na koniec zostały zasilacz i obudowa. Ten pierwszy wybrałeś bardzo dobrze także znalazł się również w mojej propozycji natomiast obudowę zamieniłem (również ze względu na brak dostępności wybranego przez ciebie modelu u nas w ofercie) na konstrukcję Zalmana - jest to odświeżony model sprawdzonej konstrukcji - porządne wykonanie i duża wygoda montażu podzespołów to główne zalety tego modelu. 

 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.