x-kom hosting

Naprawa systemu Windows 7

robal121
utworzono
utworzono

Witam

Proszę o pomoc/poradę w sprawie problemu, który niedawno mi się przytrafił. Zacznę od początku, aby dać pełen obraz sytuacji. Mam Win7, jakiś czas temu zapragnąłem zainstalować sobie starą grę z płytki (oryginalną-Rise&Fall Civilization at war) i wszystko szło ok. Gra się zainstalowała, ale na końcu wyskoczył komunikat, że trzeba zainstalować dodatkowe biblioteki. Kliknąłem ok, wczytało się i pojawiło, że teraz potrzebny jest restart. Zrestartowałem i przy włączaniu pc nie odpalił się normalnie, tylko wyskoczyło narzędzie do naprawy systemu przy uruchomieniu. Po chwili zniknęło, system się wczytał, ale ikona gry zniknęła. Pliki gry jednak były (instalowałem na dysku D. Partycja C jest tą systemową) więc uruchomiłem grę i ponownie wyskoczył komunikat o instalowaniu dodatkowych bibliotek i restarcie komputera. Pomyślałem, że to jakaś ściema i zrezygnowałem. Niestety jako, że instalacja się nie ukończyła to gra nie stworzyła unistall.exe więc wszystkie pliki z dysku D usunąłem ręcznie (dysku C nie tykałem). Komputer chodził normalnie. Następnego dnia przy włączaniu znowu pojawiło się narzędzie do naprawy systemu tyle, że już po długiej chwili wyskoczyło, że systemu naprawić nie może. Naprawę rozpoczynałem wielokrotnie i tylko 2 razy diagnostyka pokazała co innego niż "nie można zdefiniować i naprawić błędu" mianowicie raz: "ważny plik rozruchowy C\Windows\System32\drivers\sfsync04.sys jest uszkodzony oraz "Nieokreślone zmiany konfiguracji systemu mogą powodować problem". System nie chce się uruchomić, a ja czytałem i próbowałem wielu rozwiązań i nic. Odzyskać systemu nie mogę, gdyż system nie posiada pliku zapisu który mógłby wczytać (sądziłem, że od win7 takie zapisy robią się automatycznie, ale widocznie miałem może za mało miejsca, albo kiedyś odhaczyłem tą opcję). Naprawa systemu z płyty z win7 także nie daje rezultatów. Aby uaktualnić system musi się on włączać, więc to też odpada. Błagam bardzo o pomoc. Jeśli mam podać jakieś dane to pytajcie. Jakie opcje mi zostały? Nie chcę tracić zawartości dysku D i najlepiej też C (mam tam sporo dokumentów na studia), ale jeśli będzie to konieczne, to napiszcie czy da się wyjąć te dyski z pc i np. zgrać gdzie indziej albo cokolwiek. Mam na D wszystkie zdjęcia z wielu lat i niedawno dostałem przenośny dysk, żeby to wszystko zgrać, ale nie zdążyłem.

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Podłącz dysk jako drugi do innego komputera i zgraj wszystkie swoje ważne dane na dysk zewnętrzny. Z partycji C i D.

Potem możesz próbować naprawiać system.

Ważnych danych nie trzyma się na dysku C (systemowym), bo szybko można je stracić. To jest podstawowa zasada. A jak ktoś jednak chce trzymać swoje dane na tym dysku to powinien robić kopie zapasowe. Podczas instalacji Windows na nowo na dysku C dane na dysku D pozostają nienaruszone. Podczas prób odzyskiwania systemu np. przywracanie do poprzedniego punktu dane mogą się zmieniać na dysku D jeżeli było na nim uruchomione punkty przywracania systemu.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.