x-kom hosting

Uszkodzony? Dysk twardy

jasiek1251
utworzono
utworzono

Witam,

postaram się krótko opisać problem z którym borykam się od wczoraj.

Moze na poczatku przedstawie konfiguracje sprzetowa mojego lapka zakupionego w czerwcu 2016

Lenovo 700-15isk

Windows 7 Professional 64bit

Procek i7

Geforce 950M

8GB ram

Dysk twardy ADATA SSD 250GB w kieszeni M.2.(systemowy)

Dysk twardy WDC talerzowy 1TB (na moje pliki)

Otóż podczas ogladania filmu (sciagnietego z publicznego torrentu-wiec byc moze zlapalem jakiegos syfa) laptop sie zacial, a dokladnie film zrobil stop klatke, dzwiek dalej lecial. Dalem chwile czasu na odwieszenie, lecz nic to nie dalo, brak reakcji na jakikolwiek klawisz lub ich kombinacje, postanowilem wylaczyc lapka, po wlaczeniu podownym moim oczom ukazal sie komunikat ze nie mozna uruchomic systemu, trzeba wlozyc plyte z winowsem 7, sprobowac naprawic system itp. stan 0xc00000e9

No to wlozylem USB z moim Windowsem bo nie mam fizycznego napedu i tu niestety nastepuje walek

Narzedzie do naprawiania systemu owszem widzi ze cos istnieje ale nie potrafi okreslic lokalizacji dysku, jaka jest litera jego partycji a jego pojemnosc okresla jako 0mb, naprawianie systemu konczy sie niepowodzeniem z powodu bledu o kodzie 0x490, nie ma zadnych punktow przywracania systemu itd.

BIOS widzi ten dysk.

Postanowilem wiec postawic na nowo system na dysku Caviara, po zainstalowaniu sterownikow itd. Sprawdzilem czy partycja jest widoczna w Moim Komputerze, oczywiscie nie jest. W menadzerze urzadzen dysk jest widoczny, niby dziala prawidlowo ale dalej jego rozmiar to 0mb, w menadzerze dyskow probowalem cokolwiek zrobic z tym dyskiem jedyne co sie da zrobic to go zainicjowac ale potem nie da rady zrobic z niego zadnej partycji

Wyglada to posobnie jak tutaj:

https://zapodaj.net/a9af8659cd511.png.html

Ponadto probowalem skanowania dysku Avastem zabootowanym na pendrive, nie zeskanowal nawet tego dysku bo ma 0mb ;)

Probowalem rowniez sprobowac sformatowac go przy instalacji Windowsa 7 ale nie da rady go sformatowac

Odpialem go na chwile z gniazda i wpialem ponownie, nic to nie dalo.

Ogolnie teraz proboje jakos ogarnac to w Hirensie BootCD nagranym na pendrive ale troche poruszam sie w tym programie jak dziecko we mgle, w dodatku wyskakuje mi error zwiazany z brakiem  XMS driver

Udalo mi sie uruchomic program DRevitalize v1.2 ktory jako jeden z nielicznych chcial wspolpracowac i widzi ten dysk, narazie przeskanowal 20 sektorow z czego 19 to bad sectory. Ale to dosyc dlugo trwa, wiec trzeba isc spac bo jutro praca.

Licze na wszystkie sugestie i podpowiedzi co zrobic z tym przypadkiem.

Dzieki

20170514_230648.jpg

slivero
komentarz
komentarz

Czy masz możliwość podpięcia tego dysku do innego komputera ? 

jasiek1251
komentarz
komentarz (edytowane)

Niestety nie

Program DRevitalize wykryl 63 bad sectory ale nie pottafil naprawic ani jednego

Edytowane przez jasiek1251
A

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.