x-kom hosting

Kupno drugiego monitora

kbdrwnk
utworzono
utworzono

Cześć, planuje kupić nowy monitor i potrzebuje kogoś pomocy. Obecnie używam starego Samsunga z serii Syncmaster, ponieważ ostatnio straciłem inny. Interesuje mnie konfiguracja dwóch monitorów, głównie do pracy ale także z naciskiem na gry ( nie wymagam 144hz, gry to tylko dodatek, przede wszystkim zależy mi na wygodzie, dobrej jakości oraz mobilności sprzętu ). 

 

Jako główny monitor planowałem zakupić ten model - SAMSUNG Curved LC27F591FDUXEN a obecny pozostawić jako dodatek. Zastanawia mnie jedynie fakt, czy jest on wart swojej ceny? Również mowa o zakrzywieniu. Obawiam się nieco jego full hd przy takiej matrycy oraz czy jego wielkość nie przeszkadzałaby w takiej kombinacji. Ponoć słabo się pracuje na kilku monitorach większych niż 24 cale. 

 

Drugą opcją jest zakup dwóch monitorów o wielości 24 cali, zastapiając całkowicie obecny. Myślałem nad tym modelem - LS24F350FHUXEN ( parametrycznie, jest bardzo podobny z wyższym przykładem, jedynie brak mu różnych bajerów ). Do obu uchwyt na ścianę, aby można było nimi wygodnie zarządzać w każdej pozycji ( w powyższym przykładzie brakuje opcji vesa ). 

 

Co myślicie? Zaznaczam, że drugi monitor byłby używany wyłącznie do pracy lub jakiś bardziej wymagających czynności. Do samego przeglądania czy gier, zdecydowanie nie. 

 

Youki
komentarz
komentarz

Główna kwestia odnośnie tych 27 cali, jak blisko siedzisz od monitora?

  • Dobra wypowiedź 1
kbdrwnk
komentarz
komentarz

Posiadam biurko w rogu, więc jeśli zdecydowałbym się na Curved 27', to pewnie umieściły bym ją w narożniku. Z zakrzywionym ekranem mógłby się tam dobrze wpasować, ale wtedy co z tym drugim, płaskim. W obu przypadkach byloby to jakies 70-90 cm

Youki
komentarz
komentarz

Szału przy tej rozdzielczości mimo wsystko nie będzie. Tak w ogóle ile masz do wydania na monitor? :) 

  • Dobra wypowiedź 1
kbdrwnk
komentarz
komentarz

Tego właśnie się obawiałem, choć z wielu recenzji i opinii czytałem, że jednak nie jest to zbyt zauważalne ale jednak, jest to zbyt duża przekątna na taką rozdzielczość. Widziałem go w sklepie, choć wtedy nie znałem jeszcze zbytnio jego opisu a mogłem się bardziej dokładnie przyjrzeć jak to wygląda na żywo. 

 

Na monitor chciałbym wydać około 1500zł lub kupić w tym zakresie już dwa. Ponieważ kiedyś chciałbym i tak wymienić ten drugi, jeśli zdecydowałbym się na zakup jednego. Nie jestem wymagający jeśli chodzi o sprzęt domowy, udało mi się wiele wytrzymać przy tej 18' Samsunga i nie miałem żadnych zastrzeżeń. Ale chciałbym nieco usprawnić swoją pracę w domu, ponieważ ostatnio zdarza się mi wiele pracować na domowym sprzęcie. Czuć przemęczenie i jeden monitor bardzo ogranicza. Fakt, że cokolwiek bym nie kupił i tak będzie lepszy niż ten obecny, który używam. Więc różnica na pewno będzie zauważalna.  

Ok, zdecydowałem że kupie te dwa samsungi 24 cale. Mają matrycę PLS a parametrycznie nie różnią się dużo od tego zakrzywionego. Z tymi uchwytami powinny być bardzo funkcjonalne.

 

http://www.uchwytylcd.eu/p1524,f120b-solidny-obrotowy-scienny-uchwyt-na-sprezynie-gazowej-do-monitorow-i-telewizorow-lcd-led-17-27-czarny.html

Youki
komentarz
komentarz

Ewentualnie możesz jeszcez wziąć 27 WQHD czyli BenQ GW2765 w tej cenie, przy rozdzielczości będziesz miał większą przestrzeń roboczą względem jednego 24.

Przy dwóch to bym raczej poszedł w DEll P2417H :) 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.