x-kom hosting

Obraz przechodzi paskami od dołu do mniej więcej środka, nie nadąża

FuckTheSystem
utworzono
utworzono

Witam znów musze skorzystać z porady.
Mój sprzęt:
Asrock z170 k4
i5 6600k - 4.5 ghz
Gtx 980ti Asus Strix
4x4 Corsair dominator - pracują na 2833
ssd evo 850 +hdd 1tb WD
cooler master 450W
Monitor - PG348Q

 

Mój problem polega na dziwnym zachowaniu się obrazu w grach, nie w każdej grze ale dajmy na to Dirt Rally, wygląda to tak jakby obraz przechodził paskami od dołu do mniej więcej środka, jakby obraz się przesuwał czy nie nadążał. dzieje się to przy szybkim ruchu, w miejscu nie ma problemu. Probowałem bazowego taktowania procesora ale to nic nie dało, jak i zmniejszenia taktowanie rdzenia na zegarach układu graficznego, również sprawdzałem to na Gtx 1080 PaliT GR Premium i niestety dzieje się to samo. Problem zaczął się około miesiąca temu przez okres pół roku wszystko było ok. Zastanawiałem się również nad problemem z technologią G-sync bo wydaje mi się ze może to mięc z tym jakiś związek, komputer oczywiście czysty zadnego kurzu. Czy ktoś ma jakiś pomysł?

a602820922
komentarz
komentarz

Odinstaluj wszystko od karty graficznej i pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki jeszcze raz od nowa

Przed instalacją restart zrób

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 

 

 

 

FuckTheSystem
komentarz
komentarz

nic nie pomogło :)

a602820922
komentarz
komentarz

A Sprawdź jeszcze czy na zintegrowanym układzie graficznym będzie tak samo

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

FuckTheSystem
komentarz
komentarz

Na integrze nie ma takiego problemu, ale jak to jest ze na 2 różnych kartach jest to samo? może zasilacz nie uciągać ? czy zasilacz po jakimś czasie traci trochę swojej sprawności? caly czas gralem na tym setupie nic nie było zmieniane i nigdy nie było z tym problemów.

a602820922
komentarz
komentarz

Może być zasilacz, masz może jakiś na poxmiane aby sprawdzić?
Przywróć ustawienia domyślne aplikacji karty graficzne.

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

  • Dobra wypowiedź 1
  • 4 tygodnie później...
FuckTheSystem
komentarz
komentarz

Zasilacz sprawdzony, ramy sprawdzone, karta sprawdzona nadal to samo, więc chyba zostaje procesor bądź monitor ?

a602820922
komentarz
komentarz
Zastanawiałem się również nad problemem z technologią G-sync bo wydaje mi się ze może to mięc z tym jakiś związek,

A sprawdzałes w ustawieniach aplikacji?

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

FuckTheSystem
komentarz
komentarz

Co masz na myśli ? nie bardzo rozumiem co i w jakich ustawieniach sprawdzić. G sync wykluczyłem bo po prostu go wylaczylem ;)

a602820922
komentarz
komentarz

To ok.
Kurcze skoro na integrze jest ok i reinstalowales sterowniki to bym powiedział że karta graficzna jest uszkodzona. Ale z drugiej strony pisałeś że nie we wszystkich grach to się dzieje. Tymbardziej że podmieniłeś kartę, Czy to się dzieje w bardziej wymagających grach czy jak to jest?

Sprawdź stan dysku za pomocą Cristaldiscinfo, podaj temperatury w spoczynku i pod obciążeniem,

Masz możliwość sprawdzenia na innym zasilaczu?


Sent from my SM-N920F using Tapatalk

FuckTheSystem
komentarz
komentarz (edytowane)

Wyzej pisalalem ze sprawdzałem zasilacz inny:), wstawiam ssy z testów dysków. Dzieje się to tylko podczas ruchu, jakiejś dynamiki dobrze to widać w ścigankach, ale też w fpsach, nie musi być koniecznie bardzo szybko czasem bardzo powolne ruchy przesuwają obraz. Spróbuje może coś nagrac i wstawie z pewnością to pomoze.

aaa.png

Bez tytułu.png

 

tutaj filmik http://www65.zippyshare.com/v/avawABwx/file.html , zauważ iż w tej grze akurat wyskakuje to po lewej stronie, bardziej na dole.

Edytowane przez FuckTheSystem
a602820922
komentarz
komentarz

Szczerze mówiąc to ja tam nic nie zauważyłem. Może dlatego że na telefonie oglądam
Ale może sprawdź kable od monitora.


Sent from my SM-N920F using Tapatalk

FuckTheSystem
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak, na telefonie ciężko to dojrzeć, podczas gry obraz mocno się rozrywa. spróbuje gdzieś pożyczyć display port to sprawdze.

Co do filmiku najlepiej widać to w zwolnionym tempie od 12 do 15 sekundy.

Wrzuciłem Ci urywke z Outlast 2 , Tutaj widać to ewidentnie :)

WP_20170623_16_54_45_Pro.mp4

Podłączyłem inny monitor na innym kablu i nadal to samo, chyba pozostaje oddać skrzynkę do diagnozy:)

 

Edytowane przez FuckTheSystem

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.