x-kom hosting

Wymiana/rozbudowa RAM-u w laptopie

Chawke
utworzono
utworzono

Witam, ostatnio myślałem o rozbudowie pamięci RAM w moim laptopie (obecnie 4GB), oczywiście zanim cokolwiek kupiłem odkręciłem dolną pokrywę i sprawdziłem co tam siedzi, żeby dokupić identyczną pamięć albo wymienić obecną. No i zaskoczyło mnie to co tam zobaczyłem (załączniki). Czy to jest rzeczywiście na stałe zamontowana pamięć i można doinstalować jeszcze jakąś a jeśli tak to musi to być identyczny model jak ta w płycie? Słyszałem też, że niektóre laptopy mają RAM pod klawiaturą - czy to może też u mnie występować? Dodałem jeszcze screeny z CPU-Z.

20170512_170107.jpg

20170512_170137.jpg

20170512_170145.jpg

20170512_170154.jpg

20170512_170358.jpg

20170512_170441.jpg

screeny cpu-z.png

Youki
komentarz
komentarz

Możesz dołożyć kostkę 1x8 GB 1600 MHz CL11 15V Non-ECC SO-DIMM.

Chawke
komentarz
komentarz (edytowane)

Ale jeśli mam obecnie 4GB to wszystko będzie dobrze jak będę miał 4+8? Co wtedy z dual channel'em? A jakbym chciał dokupić 4GB do tych czterech to też można tak? I nie musi być z żadnej konkretnej firmy, nic tego typu?

Edytowane przez Chawke
Youki
komentarz
komentarz

Tak.

Można.

Nie muszą być tej samej firmy.

Chawke
komentarz
komentarz

Jeszcze pytanko - czy dual channel będzie działał (o ile jest) na dwóch różnych wielkościach kości? Jesteś w stanie jakoś sprawdzić czy posiadam DC?

Youki
komentarz
komentarz

Tak, będzie.

2 minuty temu, Chawke napisał:

Jesteś w stanie jakoś sprawdzić czy posiadam DC?

Ale w kontekście? :D Dołożysz drugą kostkę to będziesz miał DC, na jednej nie ma ja.

 

Chawke
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, pewnie jeszcze kiedyś zajrzę na to forum :)

A jeszcze co do RAM-u: http://allegro.pl/so...6805488793.html myślisz że ten będzie ok? Będą przy różnym napięciu działały w dual channel(obecnie mam 1.5, ta kostka 1.35)?

Edytowane przez Chawke
Youki
komentarz
komentarz

Szukaj kostki 1.5V by uniknąć problemów.

Youki
komentarz
komentarz

Tam pisze, że 4 GB jest przylutowane, co widać a zainstalowane w tym modelu było łącznie 8 GB.

Ten chipset łącznie obsługiwał 16 GB w przypadku dwóch złączy, tutaj masz jedno więc teoretycznie nie powinno być problemu z kostką 1x8 GB.

Chawke
komentarz
komentarz (edytowane)

Ok, znalazłem inną ofertę: http://allegro.pl/pamiec-goodram-so-dimm-ddr3-8192mb-pc1600-cl11-m-i6809372505.html i posługując się tą stroną: http://www.goodram.com/pl/product/pamieci-ram/goodram-ddr3-so-dimm/ wykminiłem, że ma napięcie 1.5V, będzie ok? Bo nie ukrywam że jest dość duży problem ze znalezieniem 1.5V 1600MHz 8GB z gwarancją, możliwością zwrotu i w miarę sensowną ceną :P

Edytowane przez Chawke
Youki
komentarz
komentarz

Tak, powinna być OK.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.