x-kom hosting

Problem z kartą Asus Radeon RX 570

simon1006
utworzono
utworzono

Witam.

Mam problem z podaną wyżej kartą, mianowicie w losowych momentach (dość rzadko) potrafią pojawić się na ułamek sekundy na monitorze zielono-czarne prostokąty.

Oraz karta w większości gier nie radzi sobie tak dobrze, jak się spodziewałem, momentami działa gorzej/porównywalnie do mojej poprzedniej karty (MSI GTX 770)
Co może być tego przyczyną? Jak temu zaradzić?

Karta dokupiona do tego zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/LAVCc/
Podkreślam jeszcze, iż karta jest nowa, kupiona 3 dni temu.

 

Youki
komentarz
komentarz

Jaka wersja sterowników?

BIOS aktualny?

GPU kręcona?

simon1006
komentarz
komentarz

Sterowniki mam najnowsze (17.4.4)
Co do BIOS'u, nie mam pojęcia ._.

A karty nie kręciłem. Choć przyznam się, iż przyszła do mnie już w otwartym pudełku, więc nie wiem co mogli z nią robić w sklepie.

Youki
komentarz
komentarz

Mogłeś dostać kartę ze zwrotu.

 

Zainstaluj starszą wersję sterowników na czysto, obniż taktowanie rdzenia i pamięci o 80 MHz i sprawdź czy masz tak samo artefakty.

simon1006
komentarz
komentarz

Artefakty pojawiają mi się może raz na 2 godz. a np. dziś od rana nie pojawił mi się żaden, więc nie wiem jak mam sprawdzić, czy obniżenie pamięci zadziałało.
To co mnie najbardziej martwi, to wydajność w grach.
A no i jeszcze zapomniałem dodać, iż przy bardziej wymagających tytułach karta jest strasznie głośna i świszczy. 
Świszczenie ustaje dopiero wtedy, gdy gra ma spadek fps'ów i na chwilę się zatnie ._.

Youki
komentarz
komentarz

Który masz model tego Asusa, STRIX?

simon1006
komentarz
komentarz

Tak

Youki
komentarz
komentarz

Proponuje raczej oddać ją na gwarancję.

rekpietja
komentarz
komentarz

Świszczenie to moga być cewki. Pojawia sie to często przy dużej ilości fpsów. Z tego co wiem nie uznają gwarancji na cewki. Jak już reklamuj ze względu na artefakty. A jeśli chodzi o spadki fpsów to wg mnie jeszcze coś jest niedopracowane w sterach. Bo bawiłem się ostatnio RX 580 i również dużo gorzej chodził np. W grze diablo3 (nie utrzymała 60fps). Ale już w nowszych tytułach stałe 60 fps.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

simon1006
komentarz
komentarz

Taak, prawda.
Fallout 4, No man's sky, czy DayZ na tej karcie to tragedia, ale np. Wiedźmin 3 na uber śmiga mi 50/60 fps ._.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.