x-kom hosting

Głośna praca dysku gdy... przez kilka minut nie dotykam komputera

Hishigaki
utworzono
utworzono

Witam !
Mam problem z dyskiem Hitachi 2TB 3,5"
Owy dysk gdy nie ruszam komputera przez 5-10 minut zaczyna bardzo głośno pracować, jakby głowica zmieniała położenie 3 razy na sekundę, non-stop.
Gdy tylko dotknę myszki czy klawiatury dysk znowu się ucisza.
Problem jest tylko wtedy gdy komputera na dotykam. Jest to wyjątkowo irytujące gdy zostawiam komputer by np. pobrać torrenta.

Co może być powodem takiej pracy?

Z góry dziękuję za pomoc

  • 2 tygodnie później...

Hishigaki
komentarz
komentarz

Problemu nie rozwiązałem, ale podwiesiłem dysk na gumowych linkach co zniwelowało przekazywanie drgań do obudowy i teraz jest ledwo słyszalne... Aczkolwiek jakby ktoś znalazł powód takiego zachowania dysku to byłbym wdzięczny :)

Dark_Moon
komentarz
komentarz

To czy z dyskiem jest coś nie tak tego nie wiem ale powodem tego, że dysk pracuje intensywnie podczas gdy nie używasz komputera może być włączona defragmentacja w tle. Takiej funkcji może używać Windows (można to wyłączyć) albo jakieś programy np. TuneUp Utilities i inne.

Prawy klawisz na Mój komputer następnie zarządzaj następnie zarządzaj dyskami następnie należy zaznaczyć partycję C następnie prawy klawisz myszy i właściwości i tam w zakładce Narzędzia - Defragmentuj można wyłączyć automatyczna defragmentację.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.