x-kom hosting

4000zł, komputer do gier

NazwaUżytkownika
utworzono
utworzono

Witam!

Tak jak w tytule, składam komputer do gier (głównie do League of Legends, ale nie tylko) i chciałbym się zapytać czy macie propozycje pewnych zestawów. Jedyne wymagania to to, żeby w tym zestawie znalazła się karta graficzna gtx 1070, dysk HDD(około 1TB, 7200RPM) i SDD(128GB), procesor intel I5 (niestety nie wiem jaki najlepszy) oraz prosta, ładna obudowa, która to wszystko pomieści. Co do reszty podzespołów, nie orientuję się w firmach je produkujących dlatego liczę na waszą pomoc :)

Z góry ogromne dzięki!

Youki
komentarz
komentarz

Posiadasz jakieś podzespołyze starego PC?

Pod jaki monitor ma być zestaw?

  • Dobra wypowiedź 1
Wojciech Spychała
komentarz
komentarz

Abstrahując od tego że do LoL'a taki zestaw jest mocno na wyrost (ale rozumiem że pod "nie tylko" kryją się także nowsze tytuły AAA) to powinno dać radę złożyć w tej cenie taki zestaw ale na zablokowanym procesorze. Jeżeli posiadasz monitor z cyfrowym wejściem (HDMI/DVI/DP) to mam taką propozycję: 

Płyta główna: MSI H110M PRO-D

Procesor: Intel Core i5-7600

Pamięci: GOODRAM IRDM 8GB czarny [1x8GB 2400MHz DDR4 CL 15-15-15 1024x8 DIMM]

Karta graficzna: PALIT GeForce ® GTX 1070 DUAL 8GB GDDR5 VR Ready

HDD: WD Blue 1TB

SSD: ADATA SU800 128GB

Zasilacz: Corsair VS 450W CP-9020096-EU

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG2W Pure Black

 

Cena takiego zestawu jaką mogę ci zaoferować to 3995zł (oferta na PW poszła).

 

Dostajesz z grubsza to o co prosisz - najszybszy zablokowany procesor Core i5, karta graficzna GTX 1070 z dosyć dobrym chłodzeniem niereferencyjnym, solidny dysk HDD i bardzo udany model SSD 128GB. Do tego 8GB RAM o najwyższym obsługiwanym przez ten zestaw taktowaniu w jednej kości aby w przyszłości łatwo dołożyć kolejną, gdyż płyta posiada tylko 2 sloty na RAM. Obudowa to sprawdzona konstrukcja od SilentiumPC - praktyczna i schludna a do tego z oknem. I na koniec porządny zasilacz dobrany tak aby bez problemu nakarmić ten zestaw i jeszcze mieć rezerwę mocy. Zestaw nie posiada napędu optycznego oraz karty sicie bezprzewodowej - gdyby było potrzebne to koszt każdego to około 50-60zł. 

 

 

  • Dobra wypowiedź 1
NazwaUżytkownika
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, Youki napisał:

Posiadasz jakieś podzespołyze starego PC?

Pod jaki monitor ma być zestaw?

Nie mam monitora, będę kupować cały nowy set, łącznie z myszką, klawiaturą i monitorem za 6000zł w sumie, ale na myszkę i klawiaturę chcę zostawić około 600zł

 

 

46 minut temu, Wojciech Spychała napisał:

Abstrahując od tego że do LoL'a taki zestaw jest mocno na wyrost (ale rozumiem że pod "nie tylko" kryją się także nowsze tytuły AAA) to powinno dać radę złożyć w tej cenie taki zestaw ale na zablokowanym procesorze. Jeżeli posiadasz monitor z cyfrowym wejściem (HDMI/DVI/DP) to mam taką propozycję: 

Płyta główna: MSI H110M PRO-D

Procesor: Intel Core i5-7600

Pamięci: GOODRAM IRDM 8GB czarny [1x8GB 2400MHz DDR4 CL 15-15-15 1024x8 DIMM]

Karta graficzna: PALIT GeForce ® GTX 1070 DUAL 8GB GDDR5 VR Ready

HDD: WD Blue 1TB

SSD: ADATA SU800 128GB

Zasilacz: Corsair VS 450W CP-9020096-EU

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG2W Pure Black

 

Cena takiego zestawu jaką mogę ci zaoferować to 3995zł (oferta na PW poszła).

 

Dostajesz z grubsza to o co prosisz - najszybszy zablokowany procesor Core i5, karta graficzna GTX 1070 z dosyć dobrym chłodzeniem niereferencyjnym, solidny dysk HDD i bardzo udany model SSD 128GB. Do tego 8GB RAM o najwyższym obsługiwanym przez ten zestaw taktowaniu w jednej kości aby w przyszłości łatwo dołożyć kolejną, gdyż płyta posiada tylko 2 sloty na RAM. Obudowa to sprawdzona konstrukcja od SilentiumPC - praktyczna i schludna a do tego z oknem. I na koniec porządny zasilacz dobrany tak aby bez problemu nakarmić ten zestaw i jeszcze mieć rezerwę mocy. Zestaw nie posiada napędu optycznego oraz karty sicie bezprzewodowej - gdyby było potrzebne to koszt każdego to około 50-60zł. 

 

 

Karty bezprzewodowej nie potrzebuję, a napęd będę mieć. Jedynie obudowę w tym zestawie bym zmienił jeśli to możliwe. Przypadł mi bardzo do gustu ten oto model: SilentiumPC Pax M70 Pure Black V2 (SPC135) i chciałbym się spytać czy do niej się wszystko zmieści?

Wojciech Spychała
komentarz
komentarz

Obudowa Pax M70 bez problemu to wszystko pomieści - jest to większy model od RG2W także bez obaw. Niestety po zmianie obudowy w ofercie cena wskoczyła na 4100zł w powyższym zestawie można wybrać słabszy model procesora (i5-7500) co zbije cenę z powrotem do poziomu 4000zł. 

NazwaUżytkownika
komentarz
komentarz
54 minuty temu, Wojciech Spychała napisał:

Obudowa Pax M70 bez problemu to wszystko pomieści - jest to większy model od RG2W także bez obaw. Niestety po zmianie obudowy w ofercie cena wskoczyła na 4100zł w powyższym zestawie można wybrać słabszy model procesora (i5-7500) co zbije cenę z powrotem do poziomu 4000zł. 

4100zł jest dla mnie ceną do przełknięcia, po prostu wtedy zostanie trochę mniej pieniędzy na monitor. Dziękuję jeszcze raz wszystkim serdecznie za pomoc ;)

sebko1994
komentarz
komentarz

Witam, zamawiam podobny zestaw ale wymieniam dysk ssd na procek z "K" w nazwie. Będzie miało to ręce i nogi w tym zestawie ?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.