x-kom hosting

EIZO EV2450 vs Asus MG248Q vs...

Perceptron
utworzono
utworzono

Witam,

Od dłuższego czasu mierze się z zakupem nowego monitora.
- 24'' lub więcej rozważałem 27 '' ale 24 wydaje się optymalne
- rozdzielczość minimum fullHD przy 24 ''
- regulacja wysokości na podstawce

Zastosowanie to praktycznie 50:50 (gry : internet/praca/filmy). Zamiennie potrafię spędzić kilka godzin w grach lub oglądając filmy.
Gry to głównie akcyjniaki, nie hardcorowe pokroju CS:GO, gdzie muszę mieć wszystkie growe bajery, ale battlefield, DOOM itp już tak.

Co jeszcze istotne, dobrze żeby monitor nie miał zbyt wysokiej najniższej jasności świecenia, jako że często z komputera korzystam wieczorami.

Puki co wybieram pomiędzy poniższymi monitorami:

Asus MG248Q - znalazłem raczej pochlebne opinie. Martwi mnie trochę jakość obrazu z racji że ASUS w tym nie bryluje, a nie chce żeby świecił gorzej jak moja stara(8 letnia) 22'' TN, która przez jeszcze jakiś dłuższy czas będzie stała obok.
W grach się raczej na pewno sprawdzi. Nie znam się też na "półkach" monitorów ASUSa i nie wiem w czym ten monitor byłby lepszy/gorszy od np. VG248QE?


EIZO EV2450 - Podoba mi się ten monitor, teoretycznie powinienem kierować się raczej w stronę FS2434, który ma więcej bajerów dla graczy, z tym że większość z tych bajerów na czele z pilotem mi raczej nie potrzebne toteż jedyną jego zaletą wydaje się być mniejszy czas reakcji matrycy.
To ostatnie mnie właśnie w EV2450 najbardziej martwi(nie wiem czy słusznie) o ile testy na TFTCentral wykazały iż problemów z input lagiem nie ma to smużenie się może pojawiać.

Bym brał jeszcze pod uwagę IIyama GB2488HSU, ale raczej jako uzasadnioną alternatywę.

Z góry dziękuje za porady.

krzysiuus
komentarz
komentarz

Mam w domu 2x eizo ev2450 wcześniej miałem lg'ki, asusy, acery i inne badziewia monitoro-podobne. Powiem tak, nawet tak budżetowy monitor jak ev2450 miażdży te wszystkie lg'ki itd. Monitor używany głównie do pracy biurowej ale w gry także pograsz więc tutaj ja się nawet bym nie zastanawiał nad wyborem.

Perceptron
komentarz
komentarz

Sprawdzałeś je może jakimiś dynamicznymi obrazami jak wygląda smużenie? W pracy mam Della 2415h i smuży bardzo, choć wiadomo to trochę inna półka.

Obawiam się trochę, że jak spędzę kilka godz w jakimś FPS-ie, gdzie obraz będzie przez większość czasu rozmazany to oczy jednak będą się szybciej męczyć.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.