x-kom hosting

Płyta ASRock H110M-HDV, a aktualizacja biosu

michal2203
utworzono
utworzono

Witam. Zakupiłem sobie sprzęcik w sklepie fizycznym i teraz pytanie czy jak go złoży do kupy, to gdy odpale, potrzebna będzie aktualizacja biosu w tejże płycie głównej? 

bemol911
komentarz
komentarz

Zależy jaki masz procesor, jeśli 7 generacji to prawdopodobnie aktualizacja będzie konieczna.

michal2203
komentarz
komentarz

I57600

bardzo kłopotliwa jest taka aktualizacja?

Godzinę temu, bemol911 napisał:

Zależy jaki masz procesor, jeśli 7 generacji to prawdopodobnie aktualizacja będzie konieczna.

 

I57600

bardzo kłopotliwa jest taka aktualizacja?

bemol911
komentarz
komentarz
49 minut temu, michal2203 napisał:

I57600

 

Na 99% będziesz musiał aktualizować BIOS.

 

49 minut temu, michal2203 napisał:

bardzo kłopotliwa jest taka aktualizacja?

 

Przede wszystkim jeśli chcesz to robić sam to musisz mieć procesor poprzedniej generacji bo na twoim komputer nawet się nie uruchomi. Ewentualnie możesz zanieść płytę/komputer do jakiegoś lokalnego serwisu a oni za opłatą zaktualizują Ci BIOS. 

michal2203
komentarz
komentarz
3 minuty temu, bemol911 napisał:

 

Na 99% będziesz musiał aktualizować BIOS.

 

 

Przede wszystkim jeśli chcesz to robić sam to musisz mieć procesor poprzedniej generacji bo na twoim komputer nawet się nie uruchomi. Ewentualnie możesz zanieść płytę/komputer do jakiegoś lokalnego serwisu a oni za opłatą zaktualizują Ci BIOS. 

czyli złożony komputer, mogę zanieść np do komputronika? Żeby zaktualizowali mi bios? :) Kurcze, nie wiedziałem o tym, a dość zielony w tym temacie jestem hehe, jutro z kolegą będę komputer składał i o, okazuje się, że dodatkowa robota, kurde ;/ Dużo czasu to zajmuje? I jakie koszty przybliżone? :)

bemol911
komentarz
komentarz
11 minut temu, michal2203 napisał:

czyli złożony komputer, mogę zanieść np do komputronika?

 

Komputronik raczej nie, ma być serwis a nie sklep. 

 

11 minut temu, michal2203 napisał:

Dużo czasu to zajmuje? I jakie koszty przybliżone? :)

 

Czas zależy od serwisu, koszt 30-50zł 

michal2203
komentarz
komentarz

kurde, no to lipa z tym biosem :/

bemol911
komentarz
komentarz

Najpierw złóż kompa a później będziesz się martwił, może będziesz miał farta i BIOS będzie aktualny :D

michal2203
komentarz
komentarz
14 godzin temu, bemol911 napisał:

Najpierw złóż kompa a później będziesz się martwił, może będziesz miał farta i BIOS będzie aktualny :D

 

Złożyłem kompa, odpalam, ale jest czarny ekran, czy to czas na zaktualizowanie biosu na płycie głownej?

 

bemol911
komentarz
komentarz

Najprawdopodobniej. 

michal2203
komentarz
komentarz
27 minut temu, bemol911 napisał:

Najprawdopodobniej. 

cholera.. teraz wielki problem by to zrobić.. albo chcą od 100 do 250zł albo trzeba czekać, aj :/ Do dupy, aż mi się całego kompa odechciało..

bemol911
komentarz
komentarz
7 minut temu, michal2203 napisał:

albo chcą od 100 do 250zł albo trzeba czekać, aj :/

 

Wow :D z taką ceną się jeszcze nie spotkałem. 

michal2203
komentarz
komentarz
39 minut temu, bemol911 napisał:

 

Wow :D z taką ceną się jeszcze nie spotkałem. 

no właśnie wiem, olałem gościa, zadzwoniłem do komputronika - powiedzili, że za 50zł zaktualizują mi bios :) Mam nadzieje, że to to, bo chyba raczej to to, prawda? :) Aż cały się wkurzyłem, człowiek wydał 4tyś na sprzęt, a jeszcze nawet windowsa nie zainstalował :(

Youki
komentarz
komentarz
1 godzinę temu, michal2203 napisał:

że to to, bo chyba raczej to to, prawda?

Tak.

exportez
komentarz
komentarz

-Zapisz plik z BIOS-em na urządzeniu takim jak pamięć USB (format FAT32), dysk twardy (format FAT32) lub dyskietka.

-Wciśnij „F2” w trakcie wyświetlania ekranu POST (Power On Self Test) by wejść do BIOS-u

-Wybierz odpowiednie narzędzie w menu.

-ASRock Instant Flash automatycznie wykryje wszystkie urządzenia i wyświetli listę tylko tych odnalezionych wersji BIOS-u, które są zgodne z twoją płytą.

-Wybierz odpowiednią wersję BIOS-u i zacznij procedurę flashowania.

bemol911
komentarz
komentarz

To nie zadziała bo komputer w ogóle się nie uruchamia.

michal2203
komentarz
komentarz

już wszystko zrobione, komp działa, lata aż miło, temat do zamknięcia - zaktualizowali mi bios w komputroniku

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.