x-kom hosting

Pamięć RAM laptop HP 250 G4

Inwestor
utworzono
utworzono

Witam,

 

posiadam laptopa HP 250 G4 i nasuwa się mi pytanie odnośnie RAM-u. Kilka dni temu zabrałem się do rozkręcania komputerka celem wymienienia dysku na SSD. Zauważyłem, że na płycie głównej zamontowana jest jedna kość RAM o pojemności 8 gb. Drugi slot jest pusty. Chciałbym więc nieco zmodyfikować komputer o dodatkowy RAM, natomiast tu pojawiają się pytania:

 

- Ile maksymalnie laptop obsłuży pamięci RAM? Z tego, co odczytałem w programie HWiNFO model płyty głównej to HP 8136. Niewiele na jej temat w internecie, jednak widziałem oferty tychże laptopów posiadające 16 gb RAM więc skoro mój ma 8 gb i jest jeszcze jeden wolny slot to podejrzewam, że nie powinno być problemu, natomiast wolę wcześniej zapytać, ponieważ tak jak wspomniałem niewiele o płycie głównej udało mi się znaleźć.

- Drugie pytanie to zauważyłem, że częstotliwość RAM to 1066 MHz, rozumiem, że w przypadku zakupu nowej kości ram częstotliwość ma pozostać taka sama?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Mateusz

Youki
komentarz
komentarz

 

Pokaż zrzut ekranu z CPU-Z zakładka Memory oraz SPD.

 

Zapewne masz kostki DDR4, czyli 2133 MHz.

16 GB lub 32 GB max. 

Inwestor
komentarz
komentarz

Oto screeny.

memory.png

spd.png

Youki
komentarz
komentarz

Nie wiem skąd wziałeś 1033 MHz.

Masz zwykłe kostki DDR3 1600MHz CL9 1.35V :) 

Inwestor
komentarz
komentarz

Ok dziękuję za odpowiedź. 

1033Mhz pokazało mi w innym programie :)

Natomiast pytanie jeszcze jedno, czy ta płyta główna obsłuży dodatkowe 8gb?

Youki
komentarz
komentarz

Tak, max 16 GB jest obsługiwane. :) 

Pamiętaj by wziąć kostki Non-ECC SO_DIMM> 

Inwestor
komentarz
komentarz

Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze będę ciekawski bo nurtuje mnie jesdno pytanie :)

Obecnie kość RAM jest firmy Samsung, czy muszę dokupić taką samą drugą kość, czy może to być kość innej firmy? Chodzi mi o to, czy nie będzie problemu, aby komputer "widział" te dwie kości? Pytam, ponieważ gdzieś obiło mi się o uszy, że czasem takie sytuacje się zdarzają.

bemol911
komentarz
komentarz

Może być innej firmy.

 

Teraz, Inwestor napisał:

Pytam, ponieważ gdzieś obiło mi się o uszy, że czasem takie sytuacje się zdarzają.

 

Czasami nawet dwie kości tej samej firmy nie działają, kwestia losowa. 

Inwestor
komentarz
komentarz

To forum działa błyskawicznie, jeśli chodzi o Wasze odpowiedzi :)

Jeszcze jedno pytanie, ale chyba już ostatnie odnośnie tego tematu. Czy mając kość 8 gb muszę dokupywać drugą 8 gb, czy może to być np. 4 gb?

bemol911
komentarz
komentarz

Możesz kupić 4GB.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.