x-kom hosting

Dźwięk trzeszczy po czym przerywa i kaplica.

Nemma12
utworzono
utworzono

Specyfikacja:
Fx 4300 quad 3,8GHz
M5a78l-m
8gb ramu (2x4)
Gtx 780 3gb ddr5 Gigabyte
Ocz 500w stealth Extreme

Mam problem, chodzi o to że po włączeniu komputera dźwięk działa można oglądać filmy, słuchać muzyki. Niestety po włączeniu gry zasadniczej (tj. po kliknięciu np kontynuuj) dźwięk zaczyna wariować szumi, strzela a na koniec się wyłącza i nawet na pulpicie nie ma dźwięku. Od razu wykluczam problem słuchawek bo sprawdzałem na kilku parach. Problem występuje w Wiedźminie 3 i w Fife 17, te gry mam na komputerze. Dodam jeszcze że nie dawno zmieiłem kartę z gtx 770 na właśnie 780, zmieniłem zasilacz i dołożyłem ram.
Proszę o pomoc. :) 

MU.bmp

Wykrywanie problemow.bmp

Nemma12
komentarz
komentarz (edytowane)

Teraz po włączeniu komputera, jak wejdę do internetu dźwięk zrywa. Czasami też jak podłączę coś nowego do komputera. Pomocy :o

Dobra słuchajcie sprawdziłem jeszcze że jak podłącze telefon pod usb to dźwięk nie działa ale jak go odłączę to znowu zaczyna. I jeszcze tak było z Internetem bo miałem kabel Ethernet stary długi strasznie i zmieniłem go na nowy i teraz mogę do internetu wejść i mieć dźwięk dalej. Ktoś ma jakiś pomysł czego to wina?

Edytowane przez Nemma12
szagus
komentarz
komentarz

Czy kiedyś działało dobrze? Czy miało miejsce jakieś wydarzenie, po którym się zepsuło?

 

Jaki system?

Raczej to problemy ze sterownikami. Ściągnij aktualne ze strony producenta płyty głównej i zainstaluj.

 

Ew. może być to uszkodzona dźwiękówka albo wina zasilacza.

  • Dobra wypowiedź 1
Nemma12
komentarz
komentarz (edytowane)

Zmieniłem kartę, dołożyłem ram i dysk nowy włożyłem i przestało działać. 

 

Wyczyscilem też rtc, a na stronie producenta nie ma sterowników do mostka pon windows 10. 

 

 

A no i zasilacz zmieniłem ale to móc taka sama i certyfikat 80+,

Uzywany co prawda ale wcześniej wszystko odzialalo na podobnej konfiguracji z Radeonem i wszystko śmigalo u tego pana. 

Dodam jeszcze że podczas uruchamiania komputera słychać szum. Zazwyczaj po tym dźwięk przestaje działać. 

 

Jeszcze muszę dodać że jak podłącze mikrofon od słuchawek a Jackiem od dźwięku dotykam maskownicy to słyszę jakby dźwięk metaliczny taki sam jak czasami jak podłącze po prostu słuchawki do karty dźwiękowej. 

Edytowane przez Nemma12
szagus
komentarz
komentarz

Szukaj po kolei co może być przyczyną.

Wyłóż nowy dysk i sprawdź.

To samo z ramami.

To samo z kartą.

  • Dobra wypowiedź 1
Nemma12
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdziłem wszystko tak samo :/

 

Rozumiem że jeżeli na integrze też tak się dzieje to zostaje płyta główna lub karta dźwiękowa? 

Edytowane przez Nemma12
szagus
komentarz
komentarz

Albo zasilacz.

Nemma12
komentarz
komentarz

A dlaczego zasilacz? 

A jeżeli dodam że jak zainstaluje Realtek to nawet jeżeli dźwięk się uruchomi to z tym przestaje działać? A i na HDmi jest dźwięk wszystko pięknie śmiga._.

Zresetowalem też CRT czy coś takiego to mogło od tego się coś stać? 

Sprawdziłem też że jeżeli dźwięk się wyłączy to jak odinstaluje sterownik i zainstaluje to znowu działa. 

szagus
komentarz
komentarz
Cytuj

Sprawdziłem też że jeżeli dźwięk się wyłączy to jak odinstaluje sterownik i zainstaluje to znowu działa. 

A po jakimś czasie przestaje?

 

Cytuj

A dlaczego zasilacz? 

Niestabilne zasilanie może powodować trzaski czy inne problemy z dźwiękiem.

Nemma12
komentarz
komentarz (edytowane)

Dalej się wyłącza jak podłącze telefon pod USB. A co do gier to nie mam jeszcze jak sprawdzić zainstaluje dziś wiedźmina z płyty i będę wiedział więcej, dam znać :)

Dostałem od kolegi kartę genius sound maker value 4.1 Jak to uruchomić? 

jeszcze znalazłem coś takiego: pierwsze zdjęcie nie działa dźwięk, a drugie działa.
1. Menedżer urządzeń.bmp
2. Menedżer urządzeń działa dźwięk.bmp

Edytowane przez Nemma12
Dodatkowe informacje
Nemma12
komentarz
komentarz

Problem został rozwiązany. 

Pomogła ponowną instalacja Windowsa tym razem 7, później instalacja sterowników z płyty dołączonej do płyty głównej. 

Temat do zamknięcia, podziękowania dla szagusa za zainsterowanie. :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.