x-kom hosting

Przenośny HDD upadł podczas pracy.

ZeneQr
utworzono
utworzono

Witam. Upadł mi HDD przenośny Seagate ST2000LM007, 2TB, podczas pracy. W crystal disc info pojawił się alert o relokowanych sektorach (dodam screena). Czy wysłanie na gwarancję daje szanse na pozytywne jej rozpatrzenie?

 

 

Pozdrawiam.

orgin3.jpg

e-38
komentarz
komentarz

Zagłębiać się pewnie nie będą (chociaż możesz dostać odpowiedź, że relokowanie nie ma wpływu na dysk - a przynajmniej Seagate tak robi), ale dysk uszkodziłeś z własnej winy.

  • Dobra wypowiedź 1
Wrrrr12321
komentarz
komentarz

To jest aż 3681 sektorów realokowanych, skan w MHDD pewnie ujawni coś więcej. Jeśli jest na gwarancji to można spróbować, może wymienią.

  • Dobra wypowiedź 1
a602820922
komentarz
komentarz

Zrób kopie zapasową i wysyłaj. Ja bym jeszcze zaproponował jakieś zwarcie dodać ale różnie to bywa z tym. Bynajmniej powinieneś dysk wyczyść z prywatnych danych o ile to możliwe, przed odeslaniem

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

  • Dobra wypowiedź 1
ZeneQr
komentarz
komentarz
22 godziny temu, Wrrrr12321 napisał:

To jest aż 3681 sektorów realokowanych, skan w MHDD pewnie ujawni coś więcej. Jeśli jest na gwarancji to można spróbować, może wymienią.

"Aż"? To znaczy że jest bardzo źle? HDD na razie działa, a wartość RAW w ww programie nie zmienia się na razie.

 

3 godziny temu, a602820922 napisał:

Zrób kopie zapasową i wysyłaj. Ja bym jeszcze zaproponował jakieś zwarcie dodać ale różnie to bywa z tym. Bynajmniej powinieneś dysk wyczyść z prywatnych danych o ile to możliwe, przed odeslaniem

Sent from my SM-N920F using Tapatalk
 

Poszli by na te zwarcie? To podlega pod gwarancję?

a602820922
komentarz
komentarz

Zależy od producenta i ich dobrej woli, na pewno będą sprawdzać co "poszlo" mi jak kiedyś padł zasilacz to spaliła się elektronika 2 dysków i przyjęli na gwarancji. To był Dell Xps wtedy.

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

  • Dobra wypowiedź 1
ZeneQr
komentarz
komentarz

HDD chyba już nie żyje. Windows wykrywa ale nie można eksplorować plików, chciałem je permanentnie usunąć 9programem Hardwipe) ale program nie widzi tergo HDD tak jak "Ten Komputer". Jedynie Crystal Disc Info widzi go i liczba błędów pozycjonowania się zmieniła. Najgorsze że to nie mój HDD a kolegi który miał tam kilka filmów i nic więcej, kolega wie co się stało i pyta co powiedzieć przy oddawaniu na gwarancji.

a602820922
komentarz
komentarz

Ja bym nie chwalił się że dysk upuscilem albo że laptop upadł.

Spróbujcie oddać go na gwarancję mówiąc że nie wiecie co się stało i że po prostu przestał działać A może się uda przejdzie

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 

 

 

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.