x-kom hosting

Monitory 4K - jaki CPU i GPU pod to?

sport
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam

Za jakiś czas kupię  monitor[y] 4K . Konkretnie chodzi mi o obsługę EZIO ColorEdge CG248-4K Jaki sprzęt pociągnie te monitory przy obróbce foto. Nie będę grał :)

Dziękuję za wszelką pomoc!

Edytowane przez sport

e-38
komentarz
komentarz

Nie napisałeś budżetu. Jeśli nie będziesz grał, to może warto rozejrzeć się za platformą AMD - Ryzenem? 7 1800X np?

sport
komentarz
komentarz

Zapomniałem dodać ze  mam obecnie i5 6600K i Asus GTX1050 Ti. Nie wiem czy to wystarczy  pod EIZO.

e-38
komentarz
komentarz

Grafika wystarczy (maksymalna rozdzielczość to 7680x4320), w końcu to procesor będzie pracować. Tyle że jak chcesz podłączyć monitory? Displayport, hdmi? Nie wiem jaką masz wersję karty graficznej, w niektórych Asusach masz dodatkowe d-port (2x displayport i 1x HDMI). Tutaj dochodzi jeszcze ilość monitorów. AMD (Eyeinfinity) może obsłużyć do 6, nVidia do 4 (to zależy oczywiście też od ilości wejść w karcie - przy czym ciężko znaleźć informacje, ile konkretnie obsłuży Twoja karta. Ja znalazłem, że 3 obsłuży). 

 

Co do samego procesora - nie wiem jaką masz resztę sprzętu - sprawdź póki co jak sprawuję się Twój w obróbce i będziesz mógł porównać różnicę w czasie ( http://pclab.pl/art72996-21.html )

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.