x-kom hosting

Problem z Pamięciami na Profilu XMP

Cenzo
utworzono
utworzono (edytowane)

Hejka :D Mam problem. Mianowicie szukam jakiegoś eksperta, który pomoże mi uporać się z moimi pamięciami Kingston Hyper Predator (KHX26C11T2K2/8X) Mianowicie w BIOSie gdy przełączę pamięci na XMP Profile #1 (D3-2666 CL11-13-13 @1.65V) podczas testu memtest 5.0 co jakieś 20/15 % wyskakuje mi błąd http://hcidesign.com/memtest/copyError.html/ver:5.0 flag:104 (przepraszam jeśli nie można przeklejać jakiś linków z innych stron na forum ;) ) oraz kiedyś (może jakieś 6-7 miesięcy) temu miałem problemy z BSOD - problem ustał aczkolwiek nie testuję na tyle komputera aby być pewnym na 100%. Czy ktoś spotkał się z takim problemem, albo zna rozwiązanie. Przeszukiwałem różne zagraniczne fora, ale mój język jest zbyt słaby aby znaleźć jakieś informacje na ten temat, albo ich nie ma ;). Ostatnio robiłem test podczas, którego zmieniłem wersję BIOSu z 2.70 na 1.00 i odpalałem test, aczkolwiek w innej konfiguracji - 1 pamięć na nigdy nie używanym slocie. Obie pamięci przeszły w miarę pozytywnie (aż do 35-40%) testy. Po połączeniu pamięci w Dual Channel w slot 2 i 4 - ponownie wykonałem ten test również zadowalający (85%). Po wrzuceniu najnowszego BIOSu problem znowu się pojawił (przy 18% wywaliło błąd). Jak myślicie wina BIOSu, pamięci czy jakiś innych czynników z kosmosu :P Dodam, że moja płyta to ASRock Z97 Extreme6, procesor i3 4330 oraz karta graficzna MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING X 4GB GDDR5 (jeśli ma ona jakieś znaczenie :D ) no i zasilacz Corsair CX430M. Ktoś pomoże ? W razie jakiegokolwiek niedoinformowania służę pomocą :D 

 

Dodam jeszcze, że pamięci nie mają żadnego problemu na standardowych ustawieniach oraz na XMP Profile #2: D3-2400 CL11-13-13 @1.65V

Edytowane przez Cenzo

Youki
komentarz
komentarz

Pobaw się timingami, albo daj Profile 2 i potestuj stabilność.

Na 2400 MHz sprawdzałeś?

Cenzo
komentarz
komentarz
1 minutę temu, Youki napisał:

Pobaw się timingami, albo daj Profile 2 i potestuj stabilność.

Na 2400 MHz sprawdzałeś?

Tak, na tych ustawieniach nie było żadnego problemu, a co do jakiś bardziej zaawansowanych ustawień ręcznych to jestem zielony :P

 

Youki
komentarz
komentarz

Spróbuj jeszcze profile 1 ale ręcznie minimalnie podbić napięcie.

Cenzo
komentarz
komentarz (edytowane)

No właśnie tego nie chciałem usłyszeć, bo widzę takie odpowiedzi od kilku miesięcy, aczkolwiek boję się cokolwiek podnosić na własną rękę (wolę mieć sprawne niż spalone :P). O ile można tak +/- podnieś to napięcie ?

 

Tu masz jakiegoś manuala do tych pamięci : http://www.kingston.com/datasheets/KHX26C11T2K2_8X.pdf

Edytowane przez Cenzo
Youki
komentarz
komentarz

Podnieś do 1.7V. 

Cenzo
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Youki napisał:

Podnieś do 1.7V. 

Dobra dzięki :P Na razie nie będę miał za bardzo czasu może prędzej jutro albo w weekend :D Ale i tak więcej pomogłeś niż te zagraniczne fora na których nie podawali żadnych cyferek :D

 

e-38
komentarz
komentarz

Z tego co patrzyłem, w zależności od płyty (Asus, MSI) niektórzy mieli problem ze stabilnością na XMP (czy to Corsair czy Kingston). Sam miałem stare Corsairy, które miały profil XMP 1600, w żaden sposób na gigabajcie (H55) nie dało rady ustawić 1600. 1333 i nic więcej. Oby u Ciebie to była pierdoła związana z ustawieniami.

Cenzo
komentarz
komentarz
1 minutę temu, e-38 napisał:

Z tego co patrzyłem, w zależności od płyty (Asus, MSI) niektórzy mieli problem ze stabilnością na XMP (czy to Corsair czy Kingston). Sam miałem stare Corsairy, które miały profil XMP 1600, w żaden sposób na gigabajcie (H55) nie dało rady ustawić 1600. 1333 i nic więcej. Oby u Ciebie to była pierdoła związana z ustawieniami.

 Też mam taką nadzieję niby wszystko jeszcze na gwarancji, aleeee.... lepiej dmuchać na zimne

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.