x-kom hosting

Monitor ultrapanoramiczny, a HDMI w laptopie

maki12345
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam serdecznie,

 

Ostatnio nachodzi mnie na kupno zewnętrznego monitora do mojego lapka (lenovo v310-15 ). Jako, iż laptop potrzebny jest mi tylko do pracy biurowej zainteresowałem się tematem monitorów ultrapanoramicznych. Zapatruję się na jakiegoś LG. Monitor ma rozdzielczość 2560x1080 co bardzo mnie cieszy, bo mógłbym sobie dwa okna obok siebie trzymać dla wygody. I teraz pytanie jest takie, czy fizycznie ten laptop z tym monitorem (a raczej z tą rozdzielczością) się porozumią. W laptopie mam wyjście VGA (oczywiście odpada) oraz HDMI. Grafika jest zintegrowana Intela, laptop ma na ekranie rozdziałkę 1920x1080. W specyfikacji znalazłem info o maksymalnej rozdzielczości (http://psref.lenovo.com/syspool/Sys/PDF/Lenovo%20Laptops/Lenovo%20V310%20(15_)/Lenovo_V310_15ISK_15IKB_Platform_Specifications.pdf) i wynosi ona 4096x2160@24Hz używając portu HDMI. W teorii powinno to się zgrać, ale nie do końca jestem w temacie z takimi rzeczami, trochę czytałem, że jakieś standardy HDMI nie obsłużą takiej rozdzielczości, że trzeba używać DVI. Kolejna sprawa to odświeżanie 24Hz. Czy to ma coś do rzeczy? Może ktoś mądrzejszy się w temacie wypowiedzieć?

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez maki12345
błąd

Youki
komentarz
komentarz
4 godziny temu, maki12345 napisał:

Kolejna sprawa to odświeżanie 24Hz.

ALe to przy 4K.

W lapku masz zapewne standardowe HDMI 1.4, nie powinno być żadnych problemów.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.