x-kom hosting

Wymiana RAM i dokupienie SSD

kolol
utworzono
utworzono

Posiadam laptopa DELL Inspiron 5521 i powoli zaczyna mu brakować mocy. Chętnie bym go wymienił na nowszy, ale sensowny następca musiałby pewnie kosztować co najmniej 3000 zł. Obecnie tyle nie mam. Myślałem o ulepszeniu tego sprzętu, najlepiej za kwotę do 500 zł. Niestety niezbyt znam się na kompatybilności podzespołów dlatego proszę Was o doradzenie mi. Aktualnie mam w laptopie, według CPU-Z, zainstalowane 2 x 4 GB DDR3 1600 MHz SoDIMM. Myślałem, żeby kupić RAM 2 x 8 GB i do tego dysk SSD. Przejrzałem sklepy internetowe i okazało się, że w moim budżecie to ja chyba tylko RAM wymienię. Co myślicie? Wymieniać tylko RAM, może tylko dysk. a może tylko jedną kości z 4 GB na 8 GB i dysk na SSD?

Ogólnie proszę o jakieś tanie, sensowne propozycje rozbudowy. Wiem, że za te 500 zł dużo nie zdziałam, dlatego uznajmy, że szukam czegoś sensownego za jak najmniejszą kwotę, nawet większą niż te 500-600 zł.

Youki
komentarz
komentarz

Głowna kwestia to do czego Ci ten sprzęt służy?

  • Dobra wypowiedź 1
kolol
komentarz
komentarz (edytowane)

Standardowo do wysztkiego ;)

Z takich najbardziej obciążających rzeczy to czasami na nim pogram na najniższych ustawieniach (ale często brakuje RAM i komputer się zawiesza). Z innych obciążających rzeczy to często programuję, jednocześnie słuchając muzyki i na drugim monitorze mam otwartą przeglądarkę z nawet kilkudziesięcioma kartami. Wtedy też zdarza się że brakuje RAMu, ale najczęściej w takiej sytuacji jeśli coś się zaczyna wieszać, to najprawdopodobniej przez dysk, bo menadżer zadań wskazuje, że wykorzystanie dysku wynosi 100%. Dlatego pomyślałem, żeby dorzucić RAMu i dysk SSD.

Poszukałem trochę i myślę o takim zamówieniu http://www.morele.net/inventory/info/l2aVvZ/ i to jest maks ile mogę wydać, ale nie wiem czy wymiana tylko jednej kości RAM na 8GB ma sens gdy druga będzie miała 4 GB. Domyślam się, że system będzie widział 12 GB. Jeśli się mylę i wymiana jednej kości nie ma sensu to kupię tylko SSD.

Edytowane przez kolol
Youki
komentarz
komentarz
Godzinę temu, kolol napisał:

Domyślam się, że system będzie widział 12 GB.

Tak, będzie widział.

SSD OK, ale kostkę RAM to musisz wziąć taką jaką masz obecnie, czyli 1.5V.

  • Dobra wypowiedź 1
kolol
komentarz
komentarz (edytowane)

Jesteś pewny że w moim laptopie są kości 1,5 V? CPU-Z twierdzi, że 1,35 V. Źródła z internetu różnie podają, ja bardzie wierzę CPU-Z.

Może najpierw kupię sam SSD, ale jeszcze się muszę zastanowić. Dzięki za pomoc.

Edytowane przez kolol
Youki
komentarz
komentarz

Pokaż zrzut ekranu, albo podaj z jakim CPU masz ten model, z tego co znalazłem na necie to powineneś mieć I5 3XXX a do tego CPU montowano pamięci 1.5V

  • Dobra wypowiedź 1
kolol
komentarz
komentarz

Zrzut z HWiNFO

Procesor lewy górny róg, pamięci w połowie wysokości po prawej stronie

Bez tytułu.png

Youki
komentarz
komentarz

Wygląda, że faktycznie masz kostki DDR3L. W takim razie weź 1.35V.

  • Dobra wypowiedź 1
kolol
komentarz
komentarz

OK, dzięki za pomoc.

psycona
komentarz
komentarz

ja tez dzieki duzo sie dowiedziałem :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.