x-kom hosting

Zainstalowana pamieć 10GB dostępne 7,96 WIN10 64bit

Walus002
utworzono
utworzono (edytowane)

W dniu dzisiejszym zmieniłem kartę graficzną i podejrzewam że zintegrowana zabiera troszkę ramu dla siebie ale nie umiem jej wyłączyć w UEFI moja płyta główna: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-970a-ud3rev_30#kf

W załączniku zdjęcie.

asdasd.png

 

 

Przed zmiana oczywiście miałem dostępne całe 10GB zarówno tutaj jak i w menadżerze zadań 

Edytowane przez Walus002

Youki
komentarz
komentarz

Ani płyta główna ani procesor nie posiada zintegrowanego układu graficznego.

Dedykowana GPU natomiast ma swoją własną pamięć.

 

Walus002
komentarz
komentarz (edytowane)

Problem pojawia się jak dorzucę ponad 4gb pamięci do 4gb dostępne jest całe 100% a gdy dorzucę do 6 dostępne jest 3.96gb jakieś pomysły?

Łącznie mam 4 kostki 3x2gb 1x4gb nie ważne jaka konfiguracja jakie sloty problem się powtarza...

Edytowane przez Walus002
Youki
komentarz
komentarz

Podaj dokładny model tych kostek.

W msconfig nic nie grzebane, domyślne 0 ustawione? :)

Walus002
komentarz
komentarz (edytowane)

Grzebane ale już po fakcie ustawiłem ręcznie na te 10gb maksymalną ilośc ale to też nic nie dało model kostek:

GOODRAM DDR3 2GB 1333Mhz CL9 3szt.

i ta 4GB identyczna tylko ma więcej pamięci 

@edit problem rozwiązany nwm czy to ma związek ale z nudów wyczyściłem dokładnie wszystkie sloty i nagle działa jest pełne 10Gb :)

Edytowane przez Walus002

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.