x-kom hosting

[3700-4100] Laptop do gier i pracy

Zajac
utworzono
utworzono

Witam, 

 

Planuje nabyć laptop do gier, użytku codziennego i środowiska Anroid Studio. Prócz wydajności i niestety mobilności zależy mi w szczególności na dobrych temperaturach i żywotności podzespołów żebym nie musiał przez dłuższy czas wymieniać sprzętu.

 

Użytkowany będzie do gier i fajnie będzie raz na jakiś czas odpalić coś bardziej wymagającego, natomiast główne pozycje u mnie to CS:GO (tutaj bym chciał min 120fps stałych), LoL, GTA 5 i FIFA17, co pokazuje, że nie jestem zbyt wymagający, gdyż na równym poziomie zależy mi na wydajności i możliwie najszybszym działaniu w środowisku Android Studio (aktualnie).

 

Ogładałem kilka/kilkanaście recenzji, niestety opinie często są bardzo różne, więc chcę jeszcze ostatecznie zadać kilka pytań tutaj.

 

Podzespoły na których mi zalezy:

-gpu: gtx 960m / gtx 1050Ti

-cpu: i5-6300hq,7300hq / i7-6700hq,7700hq

-ssd 250gb m.2 + 1tb hdd

-8gb ram (najlepiej w 1 kości)

 

Zastanawiam się głównie nad dwoma modelami:

 

https://www.x-kom.pl/p/331567-notebook-laptop-156-lenovo-y700-15-i7-6700hq-8gb-2401000-gtx960m-fhd.html (dużo testów w necie)

 

https://www.x-kom.pl/p/346905-notebook-laptop-156-msi-gl62-i7-7700hq-8gb-1tb256ssd-gtx960m-fhd.html (mało testów)

 

I tutaj kilka pytań:

- która konfiguracja lepsza: lenovo (i7-6700hq + gtx 960m 4gb) czy msi (i7-7700hq + gtx 960m 2gb)?

- oba modele mają tańsze konfiguracje z i5-6300hq , czy warto dopłacać w tym przypadku do tych i7 około 400zł? Jaka będzie różnica w wydajności?

 

Trzecim modelem, który ostatnio wpadł mi w oko jest SMART7 L514C-5, a jego konfiguracja to:

Intel Core i5-7300HQ 2.5/3.5GHz

NVIDIA® GeForce® GTX 1050Ti 4GB

SSD m.2 + HDD

 

Jeśli chodzi o podzespoły to najlepszą opcją wydaje się SMART7 (Clevo), ale z tego co czytałem to ma fatalne chłodzenie, sytuacje ratuje jedynie podkręcenie wiatraków, ale to też nie daje pewności. Szczerze mówiąc marka i producent nie byli mi znani tym bardziej potrzebuję opinii na ten temat :)

 

Ostatnie pytanie dotyczy wszystkich trzech modeli, jak wygląda sytuacja z tzw plomba? Wiem, że w MSI mogę otworzyć, np. dodać kość ramu i gwarancja nie przepada, a jak to jest w przypadku dwoch pozostałych modeli?

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie na temat, odpowiedzi na konkretne pytania i ewentualne propozycje innych modeli, potencjalnie lepszych :)

 

Zajac
komentarz
komentarz

Widziałem tę recenzje :) Co do pojęcia undervoltingu muszę się zagłębić bo nie wiem na ile to jest skomplikowane, bezpieczne i opłacalne. Jedyne co mi nie odpowiada tutaj to właśnie te temperatury. 

 

Poczekam też na opinie odnośnie pozostałych modeli i konfiguracji :)

Krystian0
komentarz
komentarz

Z lenovo zrezygnujesz, jak poczytasz ich komentarze na profilu facebookowym :)

Osobiście też miałem sprzęt lenovo, z którym były problemy - nikomu tej marki nie polecam ze względu na gwarancję (serwis w Niemczech, 3 miesiące oczekiwania).


MSI to dobry sprzęt ale przy takiej cenie już warto się zastanowić konkretnie nad gamingowym sprzętem. Możesz zarówno też podzwonić po sklepach i zapytać o ceny, a nóż się uda jakiś rabat ogarnąć.

Zajac
komentarz
komentarz

Rzeczywiście profil lenovo odpycha, natomiast jeśli chodzi o ten konkretny model to recenzenci zgodnie twierdzą, że jest dobrze wykonany itd, a komentarzy odnośnie tego modelu też nie widze, ale dzięki za sugestie, na pewno tez wezmę pod uwage bo ten serwis to troche żart.

 

"MSI to dobry sprzęt ale przy takiej cenie już warto się zastanowić konkretnie nad gamingowym sprzętem." - Co masz na myśli? Mógłbyś rozwinąć myśl?

 

I czy ktoś jest w stanie odpowiedzieć na w sumie główne pytanie?

"I tutaj kilka pytań:

- która konfiguracja lepsza: lenovo (i7-6700hq + gtx 960m 4gb) czy msi (i7-7700hq + gtx 960m 2gb)?

- oba modele mają tańsze konfiguracje z i5-6300hq , czy warto dopłacać w tym przypadku do tych i7 około 400zł? Jaka będzie różnica w wydajności?"

Sobiepan
komentarz
komentarz

miedzy procesorem 6-tej i 7-generacji nie ma wielkiej różnicy, podobnie z grafiką, wydajność w obu przypadkach podobna

 

Wydaje mi się że nie potrzebujesz i7, i5 powinna spokojnie starczyć

Zajac
komentarz
komentarz
12 godzin temu, Sobiepan napisał:

miedzy procesorem 6-tej i 7-generacji nie ma wielkiej różnicy, podobnie z grafiką, wydajność w obu przypadkach podobna

 

Wydaje mi się że nie potrzebujesz i7, i5 powinna spokojnie starczyć

 

Ok, dzięki :) a który model byś doradził?

 

1 godzinę temu, Prosaid napisał:

Ja osobiście w tej cenie celowal bym w GTX1050 np

https://www.x-kom.pl/p/342410-notebook-laptop-156-acer-vx5-591g-i5-7300hq-8gb-1000-win10-gtx1050.html

Moim zdaniem bardzo udany model. Taniej MSI GL62M

 

Wg testów 960m ma lepsze osiągi niż gtx1050 także nie widze sensu w dopłacaniu do tego acera (koszt 4100 bez dysku ssd)

Youki
komentarz
komentarz

1050 to poziom +/- 965M, a 960M to wolniejszy układ. 

Youki
komentarz
komentarz

Z temperaturami problemów, szczególnie po UV nie ma.

  • Dobra wypowiedź 1
Zajac
komentarz
komentarz

No dobra, to podsumowując można wnioskować, że dream machines wygląda najlepiej ze wszystkich modeli? :) 

Youki
komentarz
komentarz

Tak.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.