x-kom hosting

Zrywanie połączenia przy połączeniu WIFI, głównie z YT

Bish
utworzono
utworzono

Witam
Mam problem ze swoim routerem, raz na jakiś czas, częsty czas, wywala mi brak połączenia na YT, wygląda to tak:

 

Spoiler

Screenshot_2017-04-29-14-20-33.thumb.png.693b328e65d207e512f511d2759a3fa9.png

 

Po chwili nagle wszystko działa... A po jakimś czasie znowu zrywa połączenie. YT oczywiście działa normalnie na połączeniu komórkowym. Inne strony ładują się normalnie. Problem także jest z laptopem, co jakiś czas router znika z listy urządzeń, po chwili znowu się pojawia. Problemem nie jest na pewno telefon, czy laptop, ponieważ sprawdzone to było na trzech różnych telefonach, na każdym to samo. Tak samo zostało to sprawdzone na dwóch laptopach, na obydwu działo się to samo.
Na kompie, który jest podłączony bezpośrednio kablem doroutera nie ma żadnych problemów, wszystko cały czas świetnie działa.
Resetowałem router do ustawień fabrycznych, ale nic to nie dało.

Router to TPLINK TL-WR740N

Jakieś inne pomysły?

antonex
komentarz
komentarz

Jak masz dostarczony internet do mieszkania? TP-Link podłączony do internetu przez port WAN? 

Bish
komentarz
komentarz (edytowane)

Dokładnie tak, net od providera idzie prosto do portu WAN, przez port LAN idzie net do kompa, reszta idzie przez sieć WIFI.

Edytowane przez Bish
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Jak router zniknie z listy sieci, to sprawdź szybko na innym urządzeniu, czy także go nie wykrywa. Jeśli tak jest, to stawiam na uszkodzenie routera.

antonex
komentarz
komentarz

W pierwszej kolejności aktualizacja oprogramowania na TP-Link a jeżeli to nic nie zmieni to podmień zasilacz na routerze. 

Bish
komentarz
komentarz

Znowu to samo, YT nie działa, ale wpadłem na genialny pomysł: "odpal youtube z przeglądarki na telefonie a nie przez androidowską apkę" -jak pomyślałem tak zrobiłem. Youtube działa na przeglądarce a na apce androida już nie... Tak samo na telefonie żony... Czyli to wina apki youtube, nie routera.

Problem znikającego tplinka z laptopa pozostał jednak. Zrobiłem tak jak pisałeś @MasterYoghourt -ale urządzenie znika tylko z lapka. Na telefonie jest dalej połączenie. Co dziwne, bo lapek w tym samym pokoju co router, czyli nie wina zasięgu, który i tak jest wskazywany na maksymalny.

@antonex -aktualizacja poszła, jutro sprawdzę czy coś to dało :)

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Odświeżyłeś listę sieci wifi w telefonie ? Może pokazywał ci jakiś stary wynik ?

Bish
komentarz
komentarz

Po aktualizacji problem z youtubem nadal występuje. Ale tylko na apce z androida. YT na przeglądarce w telefonie działa :)

@MasterYoghourt -gdy zniknął z listy na lapku, odpaliłem wifi analyzer -aplikacja pokazywała doskonały zasięg, gdzie na lapku sygnał załapał dopiero po około minucie. Widocznie to wina lapka.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.