x-kom hosting

Rozszerzenie pamięci RAM w komputerze stacjonarnym

BlaineAS
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam!

Od razu przepraszam, jeżeli pomyliłem działy, ale wydaje mi się, że ten jest najbardziej odpowiedni :D

 

Sprzęt:
Gigabyte MA770T-UD3
AMD Phenom II X4 965 3.4 GHz
XFX Radeon R7850 2GB
GOODRAM DDR3 4GB KIT 1333 Mhz CL9 DIMM Dual channel
Windows 7 64-bit

 

Posiadam komputer stacjonarny z podzespołami podanymi wyżej. Używam go praktycznie do wszystkiego, w tym do gier, jednak najczęściej jest to FIFA 17. Komputer nie ma żadnych problemów z "uciągnięciem" gry, wszystko działa płynnie i na wysokich detalach mimo małej ilości pamięci RAM. Zastanawiam się nad dodaniem w nim pamięci RAM i z tym związane jest moje pytanie. Czy jest sens montować do niego kolejne 4 czy tam 8 GB RAMu, mając nadzieje, że da radę pociągnąć jeszcze następną edycje gry (FIFA 18), czy już raczej należy się zastanawiać nad zakupem nowego komputera? Zdaje sobie sprawe, że wymagania jeszcze nie są znane, jednak wydaje mi się, że nie będą one znacznie odstawać od tych z tegorocznej edycji.

Jeżeli warto dołożyć, prosiłbym o dokładne podanie parametrów nowej kości pamięci tak, by była najbardziej odpowiednia do komputera i do tej, której posiadam obecnie.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam!

 

Podaje jeszcze wymagania do FIFY 17:

Min: Procesor: Intel Core i3-2100 @ 3,1 GHz lub AMD Phenom II X4 965 @ 3,4 GHz
RAM: 8GB
Minimalne obsługiwane karty graficzne: NVIDIA GTX 460 lub AMD Radeon R7 260

 

Max: Procesor: Intel i5-3550K @ 3,4 GHz lub AMD FX 8150 @ 3,6 GHz
RAM: 8GB
Minimalne obsługiwane karty graficzne: NVIDIA GTX 660 lub AMD Radeon R9 270

Edytowane przez BlaineAS

Youki
komentarz
komentarz

RAM można dołożyć, F18 powinno pociągnąć na najniższych.

  • Dobra wypowiedź 1
BlaineAS
komentarz
komentarz

Dzięki za odpowiedź ;)

 

Pozostaje jeszcze to drugie pytanie: jaka dokładnie musi to być kość tak, żeby pasowała do mojego komputera i jak najlepiej współpracowała z tą kością co mam obecnie?

 

A no i jeszcze jedno: czy dodatkowy RAM wiąże się z zakupieniem mocniejszego zasilacza? Kiedyś coś takiego słyszałem i jestem ciekawy ile w tym prawdy.

Później napisze jaki zasilacz mam obecnie, bo teraz nie mam jak sprawdzić

bemol911
komentarz
komentarz
53 minuty temu, BlaineAS napisał:

Pozostaje jeszcze to drugie pytanie: jaka dokładnie musi to być kość tak, żeby pasowała do mojego komputera i jak najlepiej współpracowała z tą kością co mam obecnie?

 

 

Szukaj kości o takich samych parametrach (taktowanie, napięcie, opóźnienia) jak twoja obecna kość.

 

53 minuty temu, BlaineAS napisał:

A no i jeszcze jedno: czy dodatkowy RAM wiąże się z zakupieniem mocniejszego zasilacza?

 

Nie, RAM zużywa znikome ilości energii. 

  • Dobra wypowiedź 1
BlaineAS
komentarz
komentarz
11 minut temu, bemol911 napisał:

 

Szukaj kości o takich samych parametrach (taktowanie, napięcie, opóźnienia) jak twoja obecna kość.

Czyli coś takiego spokojnie można zamawiać?

Youki
komentarz
komentarz

Strasznie drogo, poszukaj na allegro za 220 zł max

  • Dobra wypowiedź 1
Mentosik.
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli chodzi o napiecie *jaka pobierają pamięć RAM to jest ona znikoma. DDR1- 2.5V

DDR2- 1.8V

DDR3- 1.5V

Racja, dzięki

Edytowane przez Mentosik.
bemol911
komentarz
komentarz
4 minuty temu, Mentosik. napisał:

Jeśli chodzi o moc jaka pobierają pamięć RAM to jest ona znikoma.

 

Zacznijmy od tego że to jest napięcie z jakim pracuje dana kość a nie moc przez nią pobierana. 

  • Dobra wypowiedź 1
mastana
komentarz
komentarz

warto sie tez dowiedzieć o procesorze czy bedzie dobrze wspolpracować z RAM :)

  • 3 miesiące później...
BlaineAS
komentarz
komentarz

Jeszcze raz proszę o poradę.

 

Mam zamontowane kości 2x2GB. Nie wiem czy dołożyć 8GB w jednej kości czy w dwóch i czy w ogóle warto taką ilość ramu dokładać (czy będzie odczuwalne, bo może wystarczy po prostu dołożyć tylko 4 GB).

Youki
komentarz
komentarz

Ta płyta obsługuje maksymalnie 4 GB na złącze więc kostka 1x8 GB odpada.

BlaineAS
komentarz
komentarz

Może głupie pytanie, ale nie bardzo się na tym znam więc proszę o wyjaśnienie.

 

RAM które mam obecnie to 2x2 GB (dwa pudełka złączone naklejką).

 

Moje pytanie jest następujące: czy chcąc dodać 8 GB ramu muszę koniecznie kupić pamięć 2x4GB (na przykład z tej aukcji) czy bez problemu mogę sobie kupić dwie osobne kości 4GB (przykładowo dwie z tej aukcji)? :D Z góry dzięki za odpowiedzi

Youki
komentarz
komentarz

Przecież to na jedno i to samo wychodzi.

W zestawie 2x4 GB masz po prostu dwie kostki 1x4 GB do opakowania włożone :D 

  • Super 1
BlaineAS
komentarz
komentarz

Wiem wiem głupie pytanie, ale wolałem się upewnić :P:D

Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.