x-kom hosting

ADSL czy VDSL?

JakeC
utworzono
utworzono

Jestem użytkownikiem Neostrady od Orange do 80Mb/s. Od dłuższego czasu chciałem wymienić router zapewniony przez Orange(Funbox) na taki z funkcją QoS. Zakupiłem więc Asusa DSL-N12E, który obsługuje ADSL. Gdy próbowałem go ustawić w domu nie mógł wykryć do jakiej sieci (typu DSL) jest podłączony i nawet ustawianie manualne nie pomogło. Później zobaczyłem na moim filtrze Tel/Modem, że przyjmuje sygnał VDSL/analogowy z dwóch miedzianych kabli. Szukając na internecie dowiedziałem się, że jest bardzo mało routerów VDSL na rynku i są bardzo drogie jak na mój budżet. Czy jest jakiś sposó, żebym się upewnił czy na pewno moje połączenie to VDSL, czy może VDSL jest wstecznie kompatybilne z ADSL i to problem z routerem lub jakiś inny, czy znacie może w ostateczności routery VDSL do 200 zł? Jestem trochę zmieszany, ponieważ nie mogłem, nigdzie znaleźć poradnika jak rozróżnić ADSL od VDSL i nie wiem jak naprawić mój problem. Dodam też, że mam możliwość oddania routera do 30 dni i mam zamiar to dzisiaj zrobić jeśli mi nikt nie pomoże. 

antonex
komentarz
komentarz

Modemy ADSL nie będą obsługiwać VDSL-a. Najlepiej zostawić urządzenie od dostawcy (jeżeli można przestawić w Bridge-a) a kupić sobie routera WAN-owy do zarządzania siecią. 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.