x-kom hosting

Problem z obrazem -laptop

luxxx
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam posiadam laptop Lenovo g510 (Intel i3 4000m 2.4g z zintegrowana grafiką). Wczoraj podczas oglądania filmu na całym ekranie rozmazał się ekran i pojawiły się paski. Wýłączyłem  laptop na dwie godziny. Włączyłem ponownie i działał dobrze przez dwie godziny. Ponownie paski i rozmazanie.  Podłączyłem laptop pod hdmi na telewizor i tam obraz sie wyświetlił dobrze . A na laptopie w tym cZasie białe rozmazanie. Dzisiaj wyczyscilem procesor i nałożyłem nową pastę Ale po dwóch godzinach nadal to samo.

Temepratura procesora dzisiaj na nowej pascie byla 40-48stopni. Czy to wina matrycy? Tasmy od niej a moze jakis zimny lut?

Proszę o pomoc

Z góry dziekuje

Edytowane przez luxxx

Youki
komentarz
komentarz

Próbowałeś profilaktycznie przeinstalować sterowniki do integry?

luxxx
komentarz
komentarz

Nic nie robiłem . Jutro rano cofnę system bo mam recover system guzik czy jakoś tak. Czy to nic nie pomoże?

Laptop leżał na łóżku i wystawała lewa część aby miał powietrze. Czy mógł sie przegrzać? Ale czy wtedy na telewizji przed hdmi wyświetlał by obraz?

 

Tracę cierpliwość z tym bo średnio się znam na tym..

Liczę na Waszą pomoc.

Youki
komentarz
komentarz

Masz jeszcze możliwość zrobić zdjęcie i pokazać jak te paski wyglądają?

luxxx
komentarz
komentarz (edytowane)

Tak w załączniku fot.

Paski są poziome . Telefon odwrócił zdjęcie.

Teraz gdy odpalam laptop jest białe tło bez pasków.

Za pewne po 2 godzinach  będzie normalnie działał kolejne 2-3godziny...

tmp_32231-Resized_20170428_164435-551225107.jpeg

Po włączeniu laptopa zużycie dysku sięga 90-100%. Mając otwarte tylko Mozilla z jedna karta.

Na dysku C wolne 850gb. Na dysku D wolne 23gb.

Czy może to być wina ?

Zauważyłem  równieź takie duże zużycie dysku Ale po 15minutach spadło do 10%tak.

Załączam fot zużycia

tmp_3291-20170429_074600703541453.jpg

Edytowane przez luxxx
Youki
komentarz
komentarz

Pokaż zrzut ekranu z HD Tune, zakładka Health.

 

luxxx
komentarz
komentarz (edytowane)

Scan z hd tune

JEst ktos w stanie pomóc?

Zauwazyłem ogladajac teledysk na pełnym ekranie (przez hdmi na TV) taki bialy cieniutki pasek mniej wiecej w polowie ekranu. Gdy zmieniłem w opcjah grafiki wyswietlaj obraz tylko na TV (ekran laptopa wtedy sie wylaczyl) to pasek nagle znikł. Czy to wina leży po stronie ekranu? Moze jakies tasiemko od niego?

tmp_13894-20170429_115152599789100.jpg

Edytowane przez luxxx
Youki
komentarz
komentarz

Jak poruszasz ekranen, pokrywą pod różnym kątem to nie ma różnicy czy minimalnie jest?

luxxx
komentarz
komentarz

NIe ma żadnej reakcji. Brałem na maxa w przód i max w tył i żadnych reakcji.

Youki
komentarz
komentarz

Raczej wygląda chyba na GPU niestety, ale pewności Ci nie dam.

luxxx
komentarz
komentarz

HMm GPU ?

A Na telewizorze przez hdmi ma prawo działać w 100% poprawnie ?

Youki
komentarz
komentarz
4 godziny temu, luxxx napisał:

A Na telewizorze przez hdmi ma prawo działać w 100% poprawnie ?

Jeśli GPU jest uszkodzona to nie.

luxxx
komentarz
komentarz

No właśnie a na tv jeet wszystko ok.

To myślę że matryca...

Youki
komentarz
komentarz

No to wymień taśmę matrycy.

Kurde, nie wiem czy ja już taki stary, ale z tego co czytałem wyżej to zrozumiałem, że na zewnętrznym monitorze też masz paski. :) 

luxxx
komentarz
komentarz

NA ekranie telewizora jest dobrze.

ALe czy od taśmy może tak być że działa 3 godziny potem paski i biale tlo . A odczekam 3 godziny i jest ok..

?

RUszam ekranem góra i dół na maxa to żadnej reakcji niema

Youki
komentarz
komentarz

Może, ale nie musi. W takim razie albo taśma, albo matryce masz do wymiany, pytanie tylko czy warto jeszcze inwestować w tej sprzęt.

Prosaid
komentarz
komentarz

Bardziej był stawiał na matrycę, a jak podłącz na te 3h na TV zobacz czy na TV tez sie paski pojawią? Jak nie to bardziej że taśma lub grafika

luxxx
komentarz
komentarz

POd TV jest ciagle dobrze .

TYlko na laptopie po 2-3godz robia sie paski i biale tlo

Prosaid
komentarz
komentarz

To na 90 % matryca lub taśma

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.