x-kom hosting

Problem z Nvidia GeForce 540m

Reliptione
utworzono
utworzono

Witam, mój laptop to Samsung Rc730 sp1. Procesor Intel Core i7 2630QM 2,0ghZ, Karta graficzna: nVidia GeForce GT 540M płyta główna Samsung.

Mam problem ze swoją kartą graficzną, od jakiś 3 lat podczas włączania jakiejś gry np. CSGO gra włącza sie normalnie i na wysokich ustawieniach graficznych działa wszystko idealnie, płynnie, lecz po jakiś 20s gra zostaje zminimalizowana i wykakuje komunikat : Urządzenie Nvidia GeForce GT540m nie jest wymienne i nie można go wysunąć ani odłączyć. I gra działa normalnie bo słychać strzały itd tylko gdy chce przełączyć na gre pojawia sie czarny ekran. Szukałem na internecie dużo i próbowałem naprawdę wiele rozwiązań ale żadne nie pomaga. Reinstal sterowników, format całego dysku nowy system wszystko itd, oddałem laptopa do serwisu wymienili mi układ graficzny i dalej to samo. Rzekomo serwistant znalazł pęknięcie na płycie głównej i myślalem ze to jest to, niestety okazało sie, że dalej to nie to. Dzisiaj spróbowałem na innym zasilaczu bo myślałem że to zasilacz lecz też nie to nie. Szukam jakiegoś cudotwórcy co znajdzie rozwiązanie tego problemu bo szkoda mi tego laptopa, ponieważ jego parametry mimo 6 letniego wieku nadal są aktualne na rynku i tylko ta karta graficzna stopuje mnie do grania w najwyższej jakości, dodam że sterowniki mam aktualne zarówno do karty zintegrowanej jaki do GeForca. Czekam na cud pozdrawiam i dzięki z góry za odpowiedzi ;)

anioł2009
komentarz
komentarz

W jaki sposób się dowiedziałeś że to nie wina pęknięcia na płycie głównej ??? Czy wszystkie elementy smd i bga na płycie głównej były diagnozowane pod kątem przerw na ścieżkach ????

Reliptione
komentarz
komentarz

Nie wiem na 100% ale serwisant powiedział, że zostało to pęknięcie naprawione.

W ogóle źle trafiłem z tym serwisem, bo ludzie którzy tam pracują jak dla mnie to są na niewłaściwym miejscu bo gdy ze mną rozmawiają to mam wrażenie że nie mają pojęcia o IT...

anioł2009
komentarz
komentarz
14 minut temu, Reliptione napisał:

ludzie którzy tam pracują jak dla mnie to są na niewłaściwym miejscu bo gdy ze mną rozmawiają to mam wrażenie że nie mają pojęcia o IT...

 

Oddaj do innego serwisu bo jak dla mnie to jest jakaś pęknięta ścieżka lub uszkodzone gpu lub element smd... przerwy w dopływie prądu do gpu dają objawy odłączenia urządzenia...

 

Zainstaluj jakąś starszą grę i uruchom na zintegrowanej karcie grafiki.... Jeśli nic się nie wywali to będziesz miał zawężony krąg winowajców (pozostanie Ci wtedy mobo lub gpu).

Reliptione
komentarz
komentarz

Mogę włączyć cs'a na zintegrowanej no ale granie w rozdzielczosci 1024x768 i na najniżych ustawieniach ponadto na 40-50fps to totalna porażka. Wtedy nic nie wywala, próbowałem też na starszych wersjach sterownika to wyskakuje bsod o komunikacie nvlddmkm.sys

anioł2009
komentarz
komentarz

No więc uwalona karta lub ścieżka powiązana z kartą nvidii.... Gdyby to był problem temperatur, zasilania ogólnie lub cpu to by i na integrze wywaliło... Oddaj płytę do diagnozy do innego serwisu

WolfGamesPL
komentarz
komentarz

A masz zintegrowaną kartę graficzną?

Jeśli tak to ją wyłącz w Menedżerze Urządzeń.

Jeśli działa to napisz

anioł2009
komentarz
komentarz

I nie uruchomi lapka.... Za przełaczanie kart odpowiada OPTIMUS. Skoro na nvidii ma problemy to jak wyłączy intela lapek moze nie wstac.

  • 4 tygodnie później...
diegom23
komentarz
komentarz

Witam mam tę samą kartę graficzną w swoim laptopie. Też od 1 miesiąca ten błąd zaczął mi wyskakiwać. 

Przeinstalowałem sterowniki na jakieś starsze ze 3 miesiące temu wydane

Temperatury też są dobre

Błąd wykasuje mi w grach np. lol i sc2, a w takiej fifie 17 czy cs go nie 

Ktoś rozwiązał ten problem? 

Pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.