x-kom hosting

[2500-3000zł] Komputer do gier + monitor

michal2203
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć :) Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad wymianą mojego wysłużonego już laptopa, na nowego PC do gier :) Budżet jaki mam jest w granicy 3000zł, niestety, jako posiadacz laptopa muszę kupić też monitor, najlepiej taki powyżej 20 cali, dlatego budżet na podzespoły drametralnie spada o około 500zł (jest to już zadowalającej mnie klasy karta graficzna). Na morele złożyłem sobie sprzęcik o wartości 2600zł, więc defakto na monitor zostaje 400zł, okej raczej za tyle go nie kupie, więc dorzucam do monitorka jakąś stówkę. 
Moglibyście ocenić ten sprzęt? Co może zmienić, a co dodać? No i jakieś propozycje monitora? Ps. fajnie gdybym mógł załatwić moniotr na raty, wtedy może zwiększyłbym sobie budżet na podzespoły, niemniej jednak na razie zostawmy tak jak jest. 3000-3100 cały komputer, bebechy + monitor. Proszę o opinię i rady. Kiedyś miałem starego kompa, został mi dysk 250GB :P Aha, najważniejsze, komputer ma służyć m.in do gier, takich jak Playerunknown's Battlegrounds, H1Z1, Wiedźmin, Fifa 17 w przyszłości Fifa 18, BF 4, BF 1, ale przede wszystkim te dwa tytuły z przodu.

komp2.png.e420a3bdd53777e56d882e8202ea93df.png

Edytowane przez michal2203

Youki
komentarz
komentarz

Weź sobie tańszego, równie wydajnego I5 7400 i nie trzeba będzie dopłaca. Jak już dorzucać to lepiej do RX 570 4 GB:

 

Intel I5 7400

AsRock H110M-DGS

GoodRAM 8 GB 2400 MHz CL15 Play

WD Blue 1 TB 7200 RPM SATA 600

SilentiumPC Regnum RG2

SilentiumPC Vero L1 500W

MSI GTX 1050 Ti 4 GB

LG 24MP48HQ-P

Razem 3029 zł

 

Zestaw z wydajnym 4 rdzeniowym procesorem, płytą główną z możliwością podłączenia USB 3.0 z przedniego panelu obudowy oraz 8 GB RAM z możliwością rozbudowy. Dysk twardy o pojemności 1 TB na dane. Zasilacz posiada okablowanie w oplocie oraz 2 letnią gwarancję d2d. Obudowa fabrycznie wyposażona w dwa wentylatory, piwnicę oraz filtry przeciwkurzowe Wydajny układ graficzny z dość cichym systemem chłodzenia oraz 3 letnią gwarancją.

 

Złożenie zestawu oraz aktualizacja BIOS wykonywana jest za darmo.

  • Dobra wypowiedź 1
michal2203
komentarz
komentarz

Dziękuje za szybkie odpisanie. Wiesz nie znam się za bardzo na tych wszystkich cyferkach i oznaczeniach na tych procesorach i kartach graficznych, ale czym one (Twój procesor i Twoja grafika) różni się od moich i czy są lepsze/gorsze? Jak tak to o dużo? Wiem, zauważyłem inną cenę :) A reszta?

bemol911
komentarz
komentarz
8 minut temu, michal2203 napisał:

ale czym one (Twój procesor i Twoja grafika) różni się od moich i czy są lepsze/gorsze?

 

Procesor jest kilka procent słabszy ale ponad 100zł tańszy, natomiast karta graficzna jest wyraźnie wydajniejsza. 

michal2203
komentarz
komentarz

Skoro procesor kilka procent słabszy, to tego za bardzo nie odczuje? Czy myśląc przyszłościowo jednak ten stówkę droższy mógłby w przyszłości się odpłacić, czy też raczej nie koniecznie? No a co do tej karty graficznej, to widzę, że praktycznie niczym ona się nie różni prócz ilością wentylatorów i długością? Specyfikacje mają tę samą.

Ogólnie czytam i wszyscy w tej klasie cenowej jarają się Radeon RX 470 i sam już nie wiem na jakiej karcie oprzeć mój komputer. Fakt, iż komputer wyszedłby wtedy nieco drożej, ale za to mam, jak czytam większą wydajność, nie wiem dokładnie z czym to się je, jak by mógł ktoś wyjaśnić tą zależność geforce, radeon o co chodzi :)

Dark_Moon
komentarz
komentarz

Ktoś tam zrobił testy i możesz obejrzeć jak te procesory sprawują się w grach. Można powiedzieć, ze nie ma żadnej różnicy

https://www.youtube.com/watch?v=bJy9Pqh_fFg

 

  • Dobra wypowiedź 1
michal2203
komentarz
komentarz

Te ww zestawy, zarówno przezemnie, jak i kolegę Youki mają szansę osiągnąć dobrą ilość FPSów, na wysokich detalach w gierkach typu H1Z1, Playerunknown's Battlegrounds, Fifa 17/18, BF 1/4, GTA V? Nie chciałbym też kupić czegoś, po to by za rok, półtora wymieniać, bo nie daję rady i muszę grać na niskich, bądź w ogóle :) Wiem, że może to nie są duże pieniądze i nie mogę oczekiwać WSZYSTKIEGO, ale chociaż jakiś komfort gry na komputerze przez określony czas. No i czy z tymi podzespołami, po upływie 2-3-4 lat, jestem w stanie wymienić np kartę graficzną i wrzucić w tą płytę główną inną, wyraźnie lepszą? (pytam także przyszłościowo). Widziałem, żę wielu ludzi zachwyca się Radeon RX 470, warty świeczki? Czy raczej nie polubi się z intel pentium? Nie wiem, nie znam się trochę na tych wszystkich zależnościach, ale widziałem w testach na yt, że ta karta Radeon RX 470 wypada bardzo dobrze na tle innych.

Youki
komentarz
komentarz

Dopłata do 570 jest warta świeczki, oczywiście w tandemie z I5. W gierki pograsz.

michal2203
komentarz
komentarz

czyli

RX570 jest lepszy od RX470? Mając lepszą z tych dwóch kart graficznych z resztą sprzętu ona się sprawdzi? Czy jak to jest?

michal2203
komentarz
komentarz

no i co w związku z tym sniperem? :)

A no i jeszcze czym różni się karta moja od tego co podał Youki? Chodzi mi o te geforcy, jedynie rozmiarem i liczbą wentylatorów?

Youki
komentarz
komentarz

Ta 470 jest niedostępna i nie będzie. 570 to następca, ale różnice niewielkie, wyższe taktowanie rdzenia, ponoć lepsze OC. 

michal2203
komentarz
komentarz

Jednak, chyba zostane przy geforce :) Pytanie, jeżeli załatwiłbym dodatkowy budżet, powiedzmy te 300-400 może MAX 500zł, to spośród tego:
składak co byście wyrzucili i dobrali? 

Youki
komentarz
komentarz

Do płyty głównej musisz dokupić usługę aktualizacji BIOS, obudowę na RG2, lepsza cyrkulacja powietrza, pamięci weź 8 GB 2400 MHz.

  • Dobra wypowiedź 1
michal2203
komentarz
komentarz

Dobra, dzięki. Nie jestem na tą chwilę w stanie złożyć mocniejszego kompa, może też i nie chce przekraczać ściśle określonego przezemnie budżetu. Niemniej jednak, myślę iż komputer sobie poradzi i ma szanse zadowolić mnie w gierkach :) MArzy mi się H1Z1 i playbattlegrounds na wysokich :) A zawsze z czasem można coś dokupić (dodatkowe ramy), czy wymienić grafikę :)

EDIT:

 

a gdyby tak zamiast grafy tej co w koszyku zamontować tą? gtx 1060 WF? Patrze przyszłościowo trochę ;/

ozi3429
komentarz
komentarz

To już lepiej RX'a 580 w wersji 8GB, proponowałbym aorusa, ma najlepsze chłodzenie, na dniach powinien się pojawić na morelach.

michal2203
komentarz
komentarz

 Raczej wole geforce,jak juz wcześniej wspomniałem.

ozi3429
komentarz
komentarz
14 godzin temu, michal2203 napisał:

 Raczej wole geforce,jak juz wcześniej wspomniałem.

Jak wolisz, to wtedy ten gtx 1060 jest spoko.

michal2203
komentarz
komentarz

ale chyba wtedy podnieść zasilacz do 600w hm? :D

bemol911
komentarz
komentarz

Nie trzeba. 

UnnamedPlayer
komentarz
komentarz

W kwocie 3000zł niczego lepszego nie dostaniesz niż to co masz wyżej podane.

Dopłara do RX 570 to ponad 200zł, niestety te karty zdrożały o 50zł.

 

michal2203
komentarz
komentarz

No nie chce wydawać więcej, tym bardziej, że jeszcze czeka mnie zakup monitora :) A myślę, że na tym kompie obecnie pogram we wszystko, może nie tyle co w nie których grach na b.wysokich, wysokich, ale na średnich i może niskich na pewno? :)

Youki
komentarz
komentarz

Tak, pograsz spokojnie.

 

michal2203
komentarz
komentarz (edytowane)

Super, dzięki ^_^ Jeszcze mam pytanie do moniotra - być może kupie go po prostu u mnie w sklepie w mieście i teraz pytanie, czym się kierować przy zakupie takiego moniotra? Lepiej może 21 cali, czy 24? Czy karta graficzna ma na to wpływ i gorzej będzie działać na 24 calowym, a lepiej na 21? Czy raczej nie odczuje różnicy? No i ile mhz by się przydało? Chyba najlepiej 144, ale to już większy $$$, jakaś alternatywa? Raczej chciałbym 24 cale, albo 23 z groszem, zawsze można obejrzeć lepiej jakiś film, albo coś :) Na co zwrócić uwagę?

Edytowane przez michal2203
UnnamedPlayer
komentarz
komentarz
19 minut temu, michal2203 napisał:

Lepiej może 21 cali, czy 24?

24".

19 minut temu, michal2203 napisał:

Czy karta graficzna ma na to wpływ i gorzej będzie działać na 24 calowym, a lepiej na 21?

Nie ma to wpływu na ilość generowanych klatek.

AOC i2476Vwm - panel IPS z kompletem złącz, 3 lata gwarancji.

Alternatywnie LG 24MP48HQ-P.

 

Szkiełko 144HZ to już wydatek 1000zł. O ile nie grasz głownie w CS i inne mniej wymagające shootery to ma to sens.

Pod BF! i inne nowe tytuły GPU ni wyrobi aby dostarczyć odpowiednią ilość klatek.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.