x-kom hosting

Składam swój pierwszy komputer do pracy i gier

kemotson
utworzono
utworzono

Hej,

 

Składam swój pierwszy komputer który będę używał do pracy graficznej z podstawowymi programami typu Photoshop oraz dodatkowo w międzyczasie będę chciał pograć w gry. Podaję moją specyfikację:

procesor: i7-7700k (ok. 1500 zł)
karta graficzna: GTX 1080 (ok. 3800 zł)
pamięć ram: brak
dysk: Samsung 1TB 1,8'' Seria 960 Pro M.2 2280 NVMe (ok. 2600 zł)
zasilacz: be quiet! 1000W Dark Power Pro P11 BOX (ok. 1050 zł)
płyta główna: Płyta główna Asus MAXIMUS IX FORMULA, Z270, DDR4, HDMI, DisplayPort, ATX- (ok. 1600 zł)
obudowa: be quiet! Dark Base Pro 900 pomarańczowa (ok. 970 zł)

 

Co sądzicie o tym zestawieniu? Nie wiem tylko jaką pamięć ram wybrać oraz jaką edycję karty graficznej GTX 1080. Budżet jaki mam dostępny na jednostkę to ok. 12-13 tys. Posiadam monitor BENQ z G-sync, myszkę i klawiaturę oraz system operacyjny Windows 10 Home. Będę wdzięczny za wszelkie komentarze i udzieloną mi pomoc.

 

Pozdrawiam,

kemotson ;)

Youki
komentarz
komentarz

Po co aż 1000W do tego zestawu? :P

Będziesz tak w ogóle podkręcać procesor?

Płyta droższa od CPU na konsumenckiej podstawce to nie ma kompletnie żadnego sensu.

 

kemotson
komentarz
komentarz

Odnośnie zasilacza, myślę że 1000W to bardziej przyszłościowa wersja. Wiem że karta graficzna wymaga zasilacza 600W. Tak, będę podkręcał procesor.

Youki
komentarz
komentarz

600W to wystarczy z zapasem do całego zestawu z mocno podkręconym GTX 1080 Ti oraz 7700K.

51 minut temu, kemotson napisał:

BENQ z G-sync

Rozdzielczość WQHD?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.