x-kom hosting

Brak internetu po kablu.

magiczny20
utworzono
utworzono

Witam, 

 

Wczoraj miała miejsce dziwna sytuacja, podczas wieczornego przeglądania internetu, rozłączyło mi internet, pokazała się ikonka, że kabel sieciowy jest odłączony. Nie chciało mi się już z tym bawić, więc to olałem i poszedłem spać. Myślałem że to jakaś awaria u mojego dostawcy. Lecz jak się okazało, z internetem było wszystko w porządku, bo Wifi działa bez problemów, a komputer jest podłączony do tego routera z którego idzie Wifi. Sytuacja wygląda tak, że jak wejdę w Centrum Sieci i Udostępniania, to ikona wskazuje jak by na to, że kabel cały czas się włącza i wyłącza, tzn. odłączony - podłączony. Kiedyś miałem sytuację, że nie miałem internetu na komputerze, ale wystarczyło że zmieniłem Duplex w karcie sieciowej na 10Mb Full Duplex, i wszystko działało bez problemów. Teraz jak zmieniam duplex na inny, to ikona przestaje mrygać, ale internetu dalej nie ma. Próbowałem również uruchomić komputer bootując go przez Hirensa, na linuxa oraz Mini Windowsa, na żadnym z tych systemów internet nie działa. Teraz pytanie, czy jest to wina samego routera, który mógł się uszkodzić, czy karty sieciowej w komputerze. Dodam jeszcze, że próbowałem wpinać komputer do każdego z 4 portów w routerze, niestety bez wiekszych sukcesów. Mam nadzieję, że uda się to wspólnymi siłami naprawić, ewentualnie stwierdzić na 100% co jest do wymiany. Pozdrawiam.

mazi988
komentarz
komentarz

Moze kabel od lan inny sprobuj

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Skoro na innych systemach również nie działa, to stawiamy że problemem jest sprzęt. Podłącz po kablu innego kompa.

magiczny20
komentarz
komentarz

Problemem okazał się kabel, na innym internet działa bez problemów.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.