x-kom hosting

1050ti vs 1060 3GB

Chum Lee
utworzono
utworzono (edytowane)

Która wybrać pod I5 7500?

Ze względu na cięcie kosztów do 6gb nie moge dopłacić.

Do 1k.

Edytowane przez Chum Lee

cinomatic
komentarz
komentarz

Najlepiej w okolicach 1000 zł mierzyć obecnie w RX480 8GB z NOWYCH kart.

nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz.

 

Koło 1000 zł używany 1060 w wersji 6GB. też na gwarancji.

 

wersja 1060 nawet 3GB jest lepsza od 1050 Ti ale nie warto ciąć kosztów na tych grafikach.

 

 

Chum Lee
komentarz
komentarz

No niby tak ,ale jak oglądam te testy na yt z fpsami w gta,wiedzminie to zawsze gtxy maja lekko wieksze.

Jakos sie do czerwonych przekonac nie moge a podobno radeony tez wiecej pradu biora a ja mam tylko zasilacz 450w

rafalluz
komentarz
komentarz

Problem w tym, że w niektórych ustawieniach 1060 3GB ma braki RAMu i wtedy dostaje nawet od 1050Ti, co nigdy nie powinno się zdarzać.

 

Przykład:

 

1080p_vhigh.png

 

Dla mnie to nieporozumienie, żeby droższa karta miewała takie problemy, nawet jeśli na ogół jest lepsza.

cinomatic
komentarz
komentarz

Nie zgadzam się z tym co piszesz @Chum Lee

Zależnie od gry.

 

Ale jedno jest pewne.

GTX1050 Ti czy GTX1060 3GB będzie słabszy od RX480 8GB i to sporo.

 

A na wykresie wyżej dobrze widać różnicę jaką robi 480-tka

Chum Lee
komentarz
komentarz

RX 480 8GB na morelach brak.Na esc/allegro ok 1200 :( a w grę wchodzi tylko nowa karta

redzik32
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeszcze jest nowy RX 570 (1000zł) porównywalny z RX480 fps'ami (3-4 fps różnicy) no, ale w 480 te 8gb robi swoje. A i z tego co zauważyłem radki lepiej radza sobie z DX12

Edytowane przez redzik32
Chum Lee
komentarz
komentarz

A tak przykładowo jakbym dozbieral to pod i5 7500 lepszy jest gtx 1060 6gb czy rx

480 8gb?

cinomatic
komentarz
komentarz

porównywalne.

Ale teraz RX480 lepiej wypada w DX12

Chum Lee
komentarz
komentarz

Hmm ja nie gram w jakieś nowe aktualne tytuły bo przeważnie to w csa/hsa a ze starych klasyków to męczę kilkukrotnie gta v,wiedzmina,i farcry 3 wiec co bedzie lepsze pod takie gry?

redzik32
komentarz
komentarz

Zależy w jakiej rozdzielczości grasz i w jakich chcesz grac detalach. Masz mnóstwo testów na yt z 7500 i tymi kartami.

Chum Lee
komentarz
komentarz

A takie jeszcze pytanie ma to jakieś znaczenie czy karta ma jeden wiatrak czy dwa po za wyglądem i kulturą pracy?

Obudowę i tak mam zamknieta,a te wersje z jednym wiatrakiem i tak obsluguja do 3 monitorow wiec taka by mi pasowala.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.