x-kom hosting

nie mogę połączyć się z internetem przez ethernet

rakowiec
utworzono
utworzono (edytowane)

Cześć, mam komputer stacjonarny z kartą sieciową zintegrowaną z płytą główną AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty i podłączałem się do internetu przez kabel i wszystko działało bez problemu, ale niedawno przestał działać, jak wyłączyłem go na ok.3 godziny i przestał wykrywać połączenie (a tego samego dnia rano działało). To na pewno nie kabel, bo działa po podłączeniu do laptopa. Mam windows 10.

Edytowane przez rakowiec

rakowiec
komentarz
komentarz (edytowane)

zainstalowałem, wciąż nie mam internetu, ale teraz na pasku zamiast "brak dostępnych połączeń" jest "stan połączenia - nieznany"

EDIT: jednak znowu wrócił poprzedni komunikat

Edytowane przez rakowiec
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Przełóż może kabel w inny port routera.

rakowiec
komentarz
komentarz

też nie działa, wyłączanie routera także

 

MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Połącz tym kablem komputer i laptop zobacz co się pokaże.

rakowiec
komentarz
komentarz

laptop wykrywa kabel jako "sieć niezidentyfikowana", a na komputerze ciągle "brak dostępnych połączeń" Obawiam się, że to może być wina gniazda w płycie głównej. Gwarancja coś takiego obejmuje? i czy jest szansa, że jednak jest to coś innego?

MasterYoghourt
komentarz
komentarz (edytowane)

Windows 10 ma często problemy z kartami sieciowymi. Sprawa jest nie jednoznaczna. A kosmiczny model tej karty wcale nie ułatwia zadania. Myślałem, że można by sprawdzić działanie sieciówki odpalając jakiegoś Linuksa typu LiveCD. Ale to nie będzie także w 100% wiarygodne, gdyż twoja sieciówka to jakiś przebrandowany Atheros i Linuks może go nie rozpoznać.

Edytowane przez MasterYoghourt
rakowiec
komentarz
komentarz (edytowane)

Chyba nie rozumiem. Chodzi o to, że muszę zmienić system na linuksa? a jeśli chodzi o kartę sieciową to czy taka byłaby dobra? http://www.euro.com.pl/karty-sieciowe-pci/edimax-technology-en-9260tx-e-v2.bhtml

EDIT: a czy jest szansa, że format dysku i reinstal Windowsa pomoże?

Edytowane przez rakowiec
MasterYoghourt
komentarz
komentarz

Są Linuksy, które nie musisz instalować, tylko odpalasz je z płytki. Ściągasz obraz płytki takiego Linuksa, np z torrentów: http://cdimage.debian.org/debian-cd/current-live/amd64/bt-hybrid/debian-live-8.7.1-amd64-gnome-desktop.iso.torrent

 

Wypalasz obraz na płycie. Wchodzisz w program do nagrywania i wybierasz opcję wypal obraz płyty. Wskazujesz na ściągnięty obraz.

 

Następnie uruchamiasz komputer by startował z płytki. Jak się uruchomi Linuk, to odpal przeglądarkę i zobacz czy działa.

rakowiec
komentarz
komentarz

Nadal nie wiem co dokładnie było problemem, ale chyba coś w windowsie, bo format dysków i reinstal systemu rozwiązał mój problem, dziękuję za pomoc :)

 

jukasz
komentarz
komentarz

A może to po prostu usterka po stronie twojego dostawcy internetu?

rakowiec
komentarz
komentarz

To na pewno nie to, bo jak podpinałem do laptopa tym samym kablem do tego samego routera to działało :D 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.