x-kom hosting

GTX 770 vs GTX 1050 Ti @ PSU 500 W ?

bischop
utworzono
utworzono

Co lepiej kupić:

 

używany GTX 770 - cena około 480 zł na allegro. Wydajniejszy, starsza architektura. 

vs

nowy GTX 1050 Ti - cena około 650zł. Słabszy, nowsza architektura.

?

 

do pytania trzeba dodać, że mój obecny sprzęt to:

 

AMD FX-8350

2 x 8 GB

1 x SSD 240 GB

1 x HDD 1 TB

1 x DVD-RW

1 x  case-cooler

PSU: Chieftec 500 W, 20 A na linii 12 V (Nie pamiętam w tym momencie dokładnie modelu)

 

Skłaniam się raczej do używanego GTX 770 ze względu na większą jego wydajność. Jednak martwi mnie mocno mój niewystarczający zasilacz. Jaki minimum powinienem dokupić aby być spokojny? 600W wystarczy czy raczej mocniejszy?

 

bemol911
komentarz
komentarz
5 minut temu, bischop napisał:

używany GTX 770 - cena około 480 zł na allegro. Wydajniejszy, starsza architektura. 

 

 

W tej cenie kupisz tylko wersję 2GB która nie jest jakoś wyraźnie wydajniejsza od 1050Ti a w niektórych tytułach będzie słabsza. 

 

6 minut temu, bischop napisał:

PSU: Chieftec 500 W, 20 A na linii 12 V (Nie pamiętam w tym momencie dokładnie modelu)

 

 

Coś źle przeczytałeś, wynikało by z tego że ten zasilacz ma 240W na linii 12V, tyle sam GTX 770 pobiera. 

bischop
komentarz
komentarz

Co to zasilacza to faktycznie, coś źle zrozumiałem. Wczoraj rzuciłem okiem na etykietę... ale dzisiaj jak wrócę to jednak go po prostu wykręcę i przeczytam dokładnie model / specyfikację i wtedy się podzielę informacjami.

rafalluz
komentarz
komentarz

Jest jeszcze kwestia okablowania. GTX 770 wymaga dwóch wtyczek PCI-E, a 1050Ti - zero albo jednej. Ten Chieftec zależnie od modelu ma jedną albo dwie takie wtyczki, więc na pewno nada się dla 1050Ti, ale niekoniecznie do 770.

cubeaim
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeszcze mozesz wziac pod uwagę GTX960

Tez w okolicy 500+ chodza na allegro.

Wydajnosciowo nizej od obydwu ale zasilanie juz prostsze niz GTX770.

 

Tyle ze sa wersje z dwoma pci-e 6pin oraz z pojedynczym.

Tu masz pojedynczą http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6788278058

Edytowane przez cubeaim

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.