x-kom hosting

980ti vs rx580 8gb

tumek123
utworzono
utworzono

Witam planuje kupno karty graficznej do 1400zł. Która karta jest szybsza 980ti czy rx 580 8gb sapphire nitro+?

rafalluz
komentarz
komentarz (edytowane)

980Ti to poziom raczej droższego 1070 niż 580.

Edytowane przez rafalluz
cinomatic
komentarz
komentarz

Za 1600 zł można już mierzyć w używanego na gwarancji GTX1070 i raczej w to bym celował :)

tumek123
komentarz
komentarz (edytowane)

rx580 8gb sapphire nitro+ z tego co widziałem w testach jest najmocniejsza wersja z najwyższymi zegarami z radeona 580 kosztuje 1300zł i właśnie zastanawiałem sie bo za 1350 można kupić używkę 980ti niereferenta na gwarancji jeszcze i  to w cenie max 1350zł chodź właśnie widziałem wersje founders edition gtx 1070 za 1500zł a niereferenty 1700zł. I mam dylemat ponieważ chce jak najszybciej gpu i mam max 1350zł więc teraz mógłbym kupic max 980ti teraz a za dwa tygodnie do 1500zł bym dozbierał  ale czy jest sens kupować referenta gtx1070 jak ponoć to  suszarki które się  grzeją i odpada opcja OC? 

(chodź rozważam kupno Gigabyte Radeon RX 580 GAMING 8GB GDDR5 która kosztuje 1150zł i czy nie byłaby to najlepsza opcja bez nadszarpywania budżetu chodź sporo tutaj są mniejsze taktowania rdzenia w porównaniu do sapphire nitro+ rx580 8gb ale czy jest sens dopłacać do trochę mocniejszej wersji 150zł hmmm)  

Edytowane przez tumek123
Youki
komentarz
komentarz
12 minut temu, tumek123 napisał:

ale czy jest sens dopłacać do trochę mocniejszej wersji 150zł hmmm)  

150 zł nie, poza tym Sapphire daje tylko 2 lata gwarancji.

 

tumek123
komentarz
komentarz

A cena 1259zł za karte Gigabyte Radeon RX 580 AORUS XTR 8GB GDDR5 która ma

Taktowanie rdzenia 1439 MHz opłaca się czy kupic tanśzą wersje gigabite za 1129zł z 

Taktowanie rdzenia: 1355 MHz? opłaca się dopłacić 100zł za tą kartę  Aorus z większym zegarem?

Youki
komentarz
komentarz

Kartę można samemu z łatwością w kilka chwil podkręcić. Nie ma co tym aż tak się kierować.

tumek123
komentarz
komentarz

Ostatecznie zdecydowałem się na rx580 8gb. W tej samej cenie do 1159zl jest gigabyte gaming oraz MSI armor taktowanie rdzenia jest nie co wyższe w armor i nie wiem która karta będzie lepsa cichsza lepszą do OC i która wybrac?

Youki
komentarz
komentarz

Jeśli chodzi o hałas to są porównywalne, OC to kwestia losowa.

 

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.