x-kom hosting

Zawiechy na parenaście sekund. Aplikacje same się minimalizują

piotusinio
utworzono
utworzono

Witam. Jakies poł roku temu kupiłem nowy komputer, i od samego początku mam z Nim problemy. Po uruchomieniu systemu, czesto zdarzają mu sie zawiechy na parenaście sekund, kiedy nic nie można zrobic. W grach nastomiast, minimalizuje mi aplikacje albo po prostu zamyka bez wyswietlenia jakiegoś błędu. Myślałem ze to wina temperatur, ale podczas obserwowania nie skakały wcale wysoko. Niemozliwym jest grać na nim w jakieś sieciowki typu cs:go, gryż kilkanaście razy podczas jednej gry łapie mi zwiechy, lub minimalizuje grę i po parunastu sekundach jak mu sie uda przywraca, jak nie to zamyka aplikacje. Zmienialem 3 razy system, Win 7, WIn 8, teraz 10. Sterowniki wszysciutkie najnowsze jakie tylko są, wszystko na nic. Oddawałem na serwis, podobno obciązali 3Dmarkiem i nic im nie wyrzucało.. A ja niestety dalej nie mogę w nic grać. Kupe kasy wydałem na ten sprzęt, i szczerze nie wiem co mam robić, jestem zielony w tych tematach... Może są programy monitorujace zachowanie komputera? Cokolwiek? Moze wina zasilacza? Będe wdzieczny za każda rade, pomysł. W załączniku specyfikacja komputera z dxdiag. 

DxDiag.txt

a602820922
komentarz
komentarz

Windows oryginalny?

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

piotusinio
komentarz
komentarz

Obecnie nie. Oryginalny mialem 7 od komputronika, ale zmieniałem , kombinowalem..

a602820922
komentarz
komentarz

Skoro nie oryginalny to w dziale Piraty może pomocy udzielą.

A swoją drogą to Windows 10 różni się od 7 i sterowniki nie wszystkie mogą być kompatybilne. Skoro oryginalny był Windows 7 to komputerek ma już kilka dobrych lat.

Odinstaluj wszystko od karty graficznej i pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki jeszcze raz od nowa.

Jakieś komunikaty podczas minimalizacji?

Jakie procesy uruchamiane masz.

Rada: zainstaluj 7 i zrób darmowy upgrade do 10.

 

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 

 

 

 

piotusinio
komentarz
komentarz

Robiłem już wszystko. Naprawdę. Moim zdaniem jest coś ze sprzętem, ewentualnie jakieś sterowniki się gryzą, ale nie wiem jak do tego dojść. 3 różne systemy, sterowniki wszystkie wypróbowane, dalej to samo. 

a602820922
komentarz
komentarz

Odinstaluj wszystko od karty graficznej i pobierz i zainstaluj najnowsze sterowniki jeszcze raz od nowa.

Jakieś komunikaty podczas minimalizacji?

Jakie procesy uruchamiane masz.

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 

 

Wrzuć focie z zakładki PROCESY i URUCHAMIANE w menadżerze zadań

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 

 

 

 

Po uruchomieniu systemu, czesto zdarzają mu sie zawiechy na parenaście sekund, kiedy nic nie można zrobic. W grach nastomiast, minimalizuje mi aplikacje albo po prostu zamyka bez wyswietlenia jakiegoś błędu. Myślałem ze to wina temperatur, ale podczas obserwowania nie skakały wcale wysoko. Niemozliwym jest grać na nim w jakieś sieciowki typu cs:go, gryż kilkanaście razy podczas jednej gry łapie mi zwiechy, lub minimalizuje grę i po parunastu sekundach jak mu sie uda przywraca, jak nie to zamyka aplikacje.

Symptomy występują tylko podczas grania czy podczas normalnego używania komputera również jeśli podczas używania komputera również masz zwiechy Uruchom komputer w trybie awaryjnym i sprawdź czy będzie tak samo

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

piotusinio
komentarz
komentarz

Usuwałem sterowniki programem DDU do 0, instalowałem najnowsze. Żadnych widocznych komunikatów. Na Win 8 tylko pokazywał się żółty trójkącik z wykrzyknikiem na pasku, ale po chwili znikał . Nie dało się podejrzeć o co chodzi. 

11.jpg

111.jpg

1111.jpg

a602820922
komentarz
komentarz

Pico KMS twój aktywator może być jednym z problemów,
Symptomy występują tylko podczas grania czy podczas normalnego używania komputera również jeśli podczas używania komputera również masz zwiechy Uruchom komputer w trybie awaryjnym i sprawdź czy będzie tak samo.

Sprawdź jeszcze w menadżerze niezawodności i wrzuć focie

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

piotusinio
komentarz
komentarz

Na oryginalnym win 7 nie mialem KMS , a problem występował. Tylko podczas grania pojawia sie problem. Choć czasem bez powodu cały komputer staje po uruchomieniu na 15/20 sekund. Oho, pokazało jakieś błedy... tylko co one oznaczają..

18110153_1443773485683334_515617227_o.jpg

18160105_1443773445683338_1414006598_o.jpg

a602820922
komentarz
komentarz

To by wskazywało na błąd karty graficznej i/lub sterownika karty graficznej to tak na początek i pokrótce dalej byś musiał się zagłębić w resztę problemów które masz w zakładce menadżera z niezawodności Kliknij na każdy czerwony krzyżyk Poczytaj o błędach i spróbuj poszukać w Internecie na początek jak widać na pasku problem powtarza się i powtarza ciągle407c5acd42b1b0d58fb0f6f2560ae818.jpg

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 

 

 

 

Możesz jeszcze spróbować podmienić kartę graficzną i sprawdzić czy będzie tak samo jak nie masz na podmianę to Wyjmij swoją kartę graficzną całkowicie podłącz monitor pod zintegrowaną kartę graficzną na płycie głównej i spróbuj jeszcze raz czy błąd będzie się powtarzać oraz sprawdź czy w trybie awaryjnym Również będą takie same problemy

 

Sent from my SM-N920F using Tapatalk

 

 

 

 

mazi988
komentarz
komentarz

Sprawdz czy dobre sterowniki czy dobrze jak podlaczyles wszystkie dodatkowe zasilania.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.