x-kom hosting

Nagły spadek FPS'ów

Leniuch21
utworzono
utworzono

Witam. Od pewnego czasu (kilku dni) na stałe spadły mi fpsy w lolu. Robiłem wszystko co z mojej mocy, a że nie jestem wybitnym informatykiem to ta moc ograniczyła się do przeczyszczenia komputera programami typu CCleaner, ADWCleaner, czy MalWareBytes Anti-Malwere, odinstalowaniu niepotrzebnych śmieci itd. Przedmuchałem z grubsza również bebechy komputera. Spadek fps'ow można tak chyba powiedzieć miałem z sekundy na sekunde, gram gram i nagle ze 120 fps spada do 30. Aktualnie sytuacja wyglada tak, że fpsy skaczą jakby miały hemoroidy. Bywają lepsze chwile, gdzie wyciągam moje stare 110-100 fps, a bywa i tak, że tych fps'ow jest zaledwie 30. Uważam, że to wina karty graficznej i faktu, że od 2 lat nie zmieniałem pasty pasta termoprzewodzącej. Potrzebuję opini na ten temat od ludzi, którzy mają o tym pojęcia. Z góry dzięki

 

Tomasz

czarus686
komentarz
komentarz

Jaki antywirus/y?

Youki
komentarz
komentarz

Podaj konfigurację tego PC oraz pokaż temperatury podzespołów w spoczynku za pomocą programu HWmonitor.

Phyriusek
komentarz
komentarz

Też tak miałem, a winowajcą był throothling procesora, czy jakoś tak :D

Leniuch21
komentarz
komentarz (edytowane)
Dnia 25.04.2017 o 00:20, czarus686 napisał:

Jaki antywirus/y?

Avast, Malwarebytes.

 

Youki, nie wiem jak pokazac konfiguracje PC'ta, w sensie o co konkretnie chodzi. A temperatury mam normalne, w granicach 40-50 stopni, nawet w trakcie gry. Sprawdziłem programem Core Temp.

Edytowane przez Leniuch21
czarus686
komentarz
komentarz

Spróbuj wyłączyć te antywirusy i sprawdź czy coś pomoże

jukasz
komentarz
komentarz

Winny tego może być jakiś proces działający w tle, który co jakiś czas potrzebuje przydzielenia większych zasobów (np. CPU) i wtedy mogą być takie spadki.

Leniuch21
komentarz
komentarz
Dnia 26.04.2017 o 14:02, czarus686 napisał:

Spróbuj wyłączyć te antywirusy i sprawdź czy coś pomoże

Robiłem tak, ale to nic nie daje.

15 godzin temu, jukasz napisał:

Winny tego może być jakiś proces działający w tle, który co jakiś czas potrzebuje przydzielenia większych zasobów (np. CPU) i wtedy mogą być takie spadki.

Mam wyłączone prawie wszystkie procesy. Działają tylko te, które są niezbędne do pracy komputera.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.